Fialka

Fialka

Hannah Murray Sezóny 7 2012 - 2019


Krasterova dcera a jedna z jeho manželek. Její osud je svázán s osudem Sama Tarlyho.

Fialka je jedna z divokých, kteří se nachází na sever od Zdi. Bydlí se svým otcem Krasterem v jeho baště, kde žije spolu se svými sestrami.

Kraster je znám tím, že si své dcery bere za manželky a vychovává s nimi pouze ženské potomky. Fialka není výjimkou a také je jednou z Krasterových manželek. Už vychovala pár dětí a v době, kdy se s Fialkou setkáváme poprvé, právě čeká další Krasterovo dítě.

Mnoho rozumu nepobrala, což je silně způsobeno tím, že se nachází na severu za Zdí, proto jí přijde normální to, co Kraster dělá. Zároveň má ale strach, aby neměla za dítě chlapečka, protože by o něj ihned přišla.

Fialka je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Do Krasterovy bašty přichází členové Noční hlídky. Ti zde nacházejí zázemí a zde se poprvé objevuje Fialka, která se ve stanu motá kolem Krastera, když mu nalévá víno. Když je tázána, jak se jí zde vede, tak odvětí, že jsou zde v bezpečí a to jenom díky Krasterovi.

Druhý den se Fialka vyděsí, když uvidí Ducha (zlovlk Jona Sněha). Samwell Tarly jej ale odežene a Fialka se mu svěří, že odsud musí co nejrychleji zmizet, protože čeká chlapce. Sam to jde říct Jonovi, ale ten mu řekne, že do něčeho takového se nebude plést, protože nikdo nemá dovoleno se bavit s Krasterovými dcerami.

Když jde Noční hlídka pryč z Krasterovy bašty, tak se Sam staví za Fialkou a věnuje jí náprstek, který mu kdysi dala jeho maminka. Říká jí, ať jej střeží do té doby, dokud se v pořádku nevrátí. Fialka jeho dar přijímá.

třetí série (první část Bouře mečů)

Během pobytu Noční hlídky u Krastera se Fialce narodí chlapec, což znamená, že jej Kraster obětuje bílým chodcům. Sam ji jde navštívit a ta mu začne nadávat, protože ví, co jejího syna čeká. V tu chvíli se ale spustí masakr, kde je Kraster zabit. Sam vezme Fialku a dítě a utíkají pryč z Krasterovy bašty pryč do lesa.

Sam se rozhodne vydat s Fialkou na Černý hrad. Cestou se zastaví v opuštěné chatrči, kde je přepadne bílý chodec. Sam neví co dělat, a tak popadne nůž z dračího skla a bodne jím do chodce, který se rozplyne.

Jejich cesta je zavede do tajného průchodu Zdí. Černý hrad je ale stále daleko, tak se zastaví na druhé straně v Noční pevnosti, kde se zrovna nachází Brandon Stark. Poté se vydávají do Černého hradu, kde jde Sam s Fialkou rovnou za mistrem Aemonem.

Mistr Aemon není nadšen tím, že se na Černém hradu nachází žena a také není rád, že Sam zplodil potomka s Fialkou. Fialka ale začne vysvětlovat, že to není jeho dítě, ale Krasterovo dítě. Když se Aemon zeptá na jméno dítěte, Fialka odpoví, že se jmenuje Sam.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Fialka zůstává u bratrů Noční hlídky na Černém hradu, kde se stane terčem zájmu všech bratrů, kteří po ní začnou toužit. Sam má z toho obavy, proto zařídí její převezení do Moleova městečka.

V Moleově městečku není Fialka nijak populární, protože místním obyvatelům vadí křik jejího dítěte. Zanedlouho napadnou tuto vesnici divocí a Fialka se schová i s dítětem do kuchyně. Sem přijde Ygritte, která když ji uvidí, tak ji ušetří.

Fialka běží zpátky na Černý hrad, kde ji Sam přivítá s otevřenou náručí, protože si myslel, že zemřela. Následného dne se koná další bitva, ale tentokrát o Černý hrad. Sam pošle Fialku do sklepa, kde má bitvu přečkat. Když je bitva u konce, tak je Sam tak rád, že Fialka žije, že ji konečně políbí.

pátá série (Hostina pro vrány)

Fialka zůstává na Černém hradě, kde ji Sam ochraňuje. Využije přítomnosti Stannisovy dcery Shireen a díky ní se začne učit číst. Často navštěvuje Aemona, který je poslední dobou velmi nemocný, a ukazuje mu malého Sama, který mu připomíná jeho mladšího bratra Aegona.

Na Černém hradě jí hrozí čím dál větší nebezpečí. Bratři Noční hlídky si chtějí užít, proto přepadnou Fialku. Naštěstí se na místě objeví Sam, který ji zachrání. Fialka se mu za to odmění tím, že se s ním vyspí, takže po Jonovi i Sam porušil přísahu Noční hlídky.

Sam už to nevydrží a rozhodne se odcestovat do Citadely, kde se chce stát mistrem. S sebou si samozřejmě bere jak Fialku, tak i jejího syna Sama.

šestá série (Tanec s draky)

Fialka a Sam se plaví po moři, aby dopluli do Starého města. Pro Sama je cesta velmi náročná, a proto se více věnuje svému kýblu než Fialce. Fialka se o něj stará a dozvídá se, že nejprve půjdou do Parožnatého vrchu, kde ji Sam nechá.

Cestou do domova rodu Tarlyů Fialka zjistí, že Sam svým rodičům neřekl, že je divoká. Sam to udělal kvůli tomu, že jeho otec divoké nenávidí. Po příjezdu se Fialka seznamuje s Melessou Florent a Tallou Tarly.

Večer jdou všichni na rodinnou večeři a Fialka má na sobě šaty Samovy sestry. Randyll Tarly však brzy o Fialce zjistí pravdu, a proto se vše zvrhne. Nakonec se Randyll rozhodne, že Fialka a malý Sam mohou na Parožnatém vrchu zůstat, ale Sam musí jít pryč. Sam se však nakonec rozhodne jinak a vezme Fialku a malého Sama s sebou do Citadely.

sedmá série (Vichry zimy)

Fialka a malý Sam tráví společně se Samem čas v Citadele. Fialka se sice nemůže stát učněm, ale i přesto ji tam nechávají pobývat. Vždy, když Sam nemá moc co na práci, tak se za Fialkou staví a tráví s ní čas.

Čas strávený v Citadele Fialka tráví tím, že si čte. Například společně se Samem přijde na to, že se velké množství dračího skla nachází na Dračím kameni. Nebo následně přijde sama Fialka na to, že Rhaegar Targaryen si nechal anulovat svůj první sňatek, aby si mohl vzít Lyannu Stark. Když Samovi dojde, že čas strávený v Citadele byl k ničemu, tak společně s Fialkou a malým Samem odjede na Zimohrad.

osmá série (Sen o jaru)

Když Jon přijede na Zimohrad, tak se brzy setká s Fialkou, kterou taktéž neviděl delší dobu. Následně se Fialka stará o základní potřeby místních lidí, přičemž jednu statečnou dívku přemluví k tomu, aby s ní byla během bitvy v zimohradských kryptách, protože se dříve nabídla k tomu, že bude bojovat.

Bitva vypukne a Fialka je skutečně ukrytá v kryptách, nicméně ty jsou později přepadeny oživlými předky rodu Starků. Celý incident však Fialka přežije ve zdraví, a proto se později může pustit do oslav. Po nich společně se Samem oznámí Jonovi, že čekají dítě, které by rádi pojmenovali po něm. Někdy poté se zřejmě Fialka přestěhovala do Králova přístaviště, protože Sam tu po válce začal působit jako velmistr.

Foto: HBO
loading…