Horký koláč

Horký koláč

Ben Hawkey Sezóny 5 2011 - 2017


Obézní chlapec, který se stal kamarádem Aryi Stark.

Horký koláč je obézní chlapec, z kterého se stal sirotek. Bydlel v Králově přístavišti, kde se stal pracovníkem v pekárně. Zřejmě kvůli této práci ztloustl, protože si ve své práci často bral jídlo, které potají jedl.

O Horkém koláči toho víme příliš málo. Neznáme ani jeho pravé jméno, protože při narození zřejmě žádné nedostal. Poté, co začal pracovat v pekárně, jej jeho zaměstnanci pojmenovali Horkým koláčem. Horký koláč je znám tím, že dokáže opravdu dobře péci a v pekárně se stal spolehlivým pracovníkem.

Není to ale bůh ví jak hodný chlapec. Na své kamarády bývá ostrý a dokonce se přiznal k tomu, že ukopal chlapce k smrti (ale zřejmě se jednalo jen o výhružku, díky které chtěl ukázat svou sílu). Nicméně se z něj stal rekrut Noční hlídky, který měl sloužit na Černém hradu.

první série (Hra o trůny)

Yoren, náborář Noční hlídky, cestuje do Králova přístaviště pro nové rekruty, které by naverboval k Noční hlídce. Jedním rekrutem se stane i Arya Stark, kterou Yoren zachrání. Když jde Arya s Yorenem k vozům Noční hlídky, nachází se tam i Horký koláč.

Arya hned přijde do konfliktu s Horkým koláčem. Ten si z ní utahuje a dělá si srandu, že je to malý sirotek, kterého by dokázal zmlátit. Odstrčí Aryu na zem, ale ta vstane s mečem v ruce a vyhrožuje mu, že ho probodne. Horký koláč se zalekne a couvá dozadu, kde narazí do Gendryho, který mu vyhrožuje, že pokud toho šikanování nenechá, tak mu dá co proto. Poté všichni noví rekruti míří na Černý hrad.

druhá série (Střet králů)

Horký koláč pokračuje v cestě ke Zdi. Cestou se opět pohádá s Aryou ohledně svého tvrzení, že prý viděl mnoho bitev a přitom je pravda taková, že viděl jen souboj dvou mužů v hospodě. Večer přepadnou jejich tábor vojáci Králova přístaviště. Horký koláč tento nájezd přežije a je spolu s ostatními přeživšími odvlečen na Harrenov jako rukojmí.

Gregor Clegane vybírá na Harrenově vězně k mučení. Když zrovna Gregor vybírá, Horký koláč stojí a dívá se mu přímo do očí, zatímco všichni jsou schovaní, aby je náhodou nevybral. Když se jej Arya ptá, co to dělá, tak jí řekne, že mluvil s jiným vězněm, který to prý dělá celou dobu a Gregor si ho ještě ani jednou nevybral. Ale právě ten čas nastal, jen co to Horký koláč dopověděl.

Po příjezdu Tywina Lannistera pracuje Horký koláč na Harrenově jako sluha. Arya mu později řekne, že večer utíkají z Harrenova, protože to Jaqen H'ghar zařídí. Horký koláč nakrade jídlo z kuchyně a večer spolu s Aryou a Gendrym opouští Harrenov.

třetí série (první část Bouře mečů)

Horký koláč nadále pokračuje v cestě z Harrenova spolu s Aryou a Gendrym. Cestou kritizuje Aryu za to, že neřekla Jaqenovi, aby zabil všechny krále a tím ukončil válku. Arya mu vysvětluje, že tak to ale nefunguje.

Na jejich cestě jsou zajati Thorosem z Bratrstva bez praporců. Jejich další cesta vede k Hostinci na rozcestí. Zde se Horký koláč rozhodne pomoci v kuchyni a majitel je jeho prací tak potěšen, že se rozhodne jej zaměstnat jako pekaře. Horký koláč se rozhodne zde zůstat a na rozloučenou pro Aryu upeče chléb ve tvaru zlovlka jako symbol přátelství. Arya je sice jeho darem potěšena, ale vidí, že mu tvar zlovlk moc nevyšel.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Brienne z Tarthu a Podrick Payne se na své cestě zastaví v hostinci na večeři a zrovna je obsluhuje Horký koláč. Ten jim donese koláč, který si Brienne pochvaluje, proto jí řekne, co má správný koláč všechno míti. Když se poté zeptá, co Brienne hledá, přizná se mu, že pátrá po dívkách z rodu Starků.

Po večeři se Brienne vydává dál na cestu a v tom za ní dojde Horký koláč a řekne jí, že jednu dobu byl s Aryou Stark, tak doufá, že jí to pomůže. Na cestu jim dá bochník chleba ve tvaru zlovlka, který mají Arye předat, až ji potkají.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Horký koláč je i nadále v Hostinci na rozcestí, kde kuchtí nejrůznější jídla pro místní návštěvníky. V době, kdy královna Cersei usedne na královský trůn, přijde do hostince Arya. Horký koláč ji ihned pozná, a proto si k ní přisedne a ihned se s ní pustí do řeči. Arya si nemůže vynachválit jeho koláče.

Arya mu poví, kam směřuje, na což jí Horký koláč začne vyprávět o tom, co se stalo v Západozemí nového. Když jí poví o tom, že bastard Jon Sníh se stal králem Severu, tak Arya změní názor a rozhodne se vydat na sever. Horký koláč při jejím odchodu jen kroutí hlavou nad tím, jak nemohl poznat, že je holka. A to moc pěkná.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO