Jojen Reed

Jojen Reed

Thomas Brodie-Sangster Sezóny 2 2013 - 2014


Mladý chlapec, který je obdařen zeleným zrakem.

Jojen je jediným synem Howlanda Reeda a mladším bratrem Meery Reed. Rod Reedů sídlí na severu Západozemí, proto je Howland Reed vazalem rodu Starků a také věrným přítelem Neda Starka.

Jojen měl své dětství těžké, protože se zjistilo, že je obdařen zeleným zrakem (síla prorockých snů), tudíž prožívá podobné sny či vize jako Brandon Stark. Někdy u něj dojde i k záchvatu, ze kterého jej vždycky dostane jeho starší sestra Meera.

Jojen Reed je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Brandon Stark má opět vidění a spatří v něm neznámého chlapce, kterým je Jojen Reed. Za pár dní v lese k Brandonovi přijde právě Jojen. To se nelíbí Oše, která jej napadne, ale zachrání ho jeho sestra Meera, která začne držet dýku pod Ošiným krkem. Jojen přišel se svou sestrou Meerou, aby ochránili Brandona a podnikl s ním cestu za poznáním tříokého havrana. Když pokračují ve své cestě, tak Jojen říká Brandonovi, že je měnič.

Oša je na Jojena stále naštvaná a nelíbí se jí, že Brandonovi říká takové věci. Během jednoho večera má Jojen další vidění, které mu způsobí záchvat. Jeho sestra Meera jej ale zachrání. Při jejich další cestě se zastaví na území Daru, kde se usadí ve věži. Jojen trvá na tom, že Brandon musí pokračovat v cestě na sever a jít za Zeď. Oša proti tomu stále protestuje, ale nakonec ji Brandon přemluví, a tak se vydává s Rickonem na cestu do Posledního krbu.

Když se skupina rozdělí, tak se Jojen se svou sestrou, Brandonem a Hodorem přesunou do Noční pevnosti. K nim v noci přijde Samwell TarlyFialkou. Sam pozná Brandona podle Jonova vyprávění, a když se od nich dozví, že chtějí cestovat za Zeď, tak jim řekne o tajném průchodu. Celá skupina se tam poté vydává a cestuje na sever.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Jojen pokračuje s Brandonem na sever. Jednoho večera jsou probuzeni, a když se rozhodnou zjistit, co je probudilo, tak je zajmou zrádní bratři Noční hlídky vedení Karlem Tannerem.

Karl chce znásilnit Meeru, ale Jojen mu začne vyhrožovat, že jej dneska čeká smrt. Za chvíli napadnou tábor bratři Noční hlídky vedeni Jonem Sněhem. Brandon chce jít za ním, ale Jojen mu to rozmluví.

Jojen a spol konečně dorazí k vytouženému cíli. Celou cestu byl Jojen nemocný, proto je v následném boji s oživlými kostrami nepoužitelný. Jeho setra Meera ho brání seč může, ale Jojena nakonec probodne jedna z oživlých koster. Když už Meera ví, že je všechno ztraceno, tak jej doráží, aby se netrápil.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO
loading…