Kovarro

Kovarro

Steven Cole Sezóny 1 2012 - 2012


Věrný dothracký válečník Daenerys Targaryen.

Kovarro je jedním z dothrackých válečníků khala Droga. Po jeho smrti se Daenerys Targaryen snažila udržet Drogovy dothracké válečníky, kteří však odešli. Hrstka válečníků, mezi kterými byl i Kovarro, zůstala s Daenerys a odpřisáhla jí svou věrnost. Tuto věrnost pak posílil fakt, že je skutečnou matkou draků, když vyšla z plamenů se třemi malými draky.

Kovarro bojuje dothrackým stylem a po ruce má svůj věrný dothracký zakřivený meč arakhy. S ním se stává velmi nebezpečným bojovníkem. Zároveň Kovarrovi nejde odepřít jeho věrnost, kterou je charakteristický. Jako jeden z mála věřil ženě, ze které se stala mocná Targaryenka.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Daenerys a její věrní putují pouští. Cesta stále nikam nevede, proto se Daenerys rozhodne poslat své tři nejlepší jezdce třemi směry, aby našli nějaké centrum, kde by je přivítali. Mezi vyslanými jezdci je i Kovarro.

Časem se začnou vracet koně, ale bez jezdců. Když už si všichni myslí, že je vše ztraceno, tak se objeví Kovarro, který všem oznámí, že je možná uvítají ve městě Qarth. Nakonec se do města Qarth skutečně dostanou a to díky Xaro Xhoanu Daxosovi, který se za ně zaručí.

Kovarro je po většinu času po boku Daenerys a to společně s Jorahem Mormontem, se kterým ji chrání. Společně se vydávají před radu a následně do Domu Neumírajících. Zde se jim Daenerys ztratí, proto nezbývá nic než čekat.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO