Kraster

Kraster

Robert Pugh Sezóny 2 2012 - 2013


Pán Krasterovy bašty, která se nachází na sever od Zdi.

Kraster je jeden z divokých, který si ale udržuje spojenecké vztahy s Noční hlídkou. Jeho usedlost je Krasterova bašta, která se nachází na sever od Zdi. V této usedlosti žije spolu se svými manželkami a dcerami.

Kraster už je starý, ale i přesto se mu rodí nové a nové děti. Vždy, když jeho dcery dosáhnou patřičného věku, se s nimi ožení a zplodí spolu dceru. Je známo, že pokud se narodí chlapec, tak jej Kraster odnese do lesa, kde si pro něj přijdou bílí chodci. Díky tomu s nimi žije v souladu a má tak pro svou rodinu zajištěno bezpečí.

Nicméně jedná se o velmi protivný charakter. S Noční hlídkou spolupracuje kvůli jedinému důvodu a to kvůli tomu, že mu pravidelně poskytují nové zásoby, když je Kraster pohostí.

Kraster je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Jeor Mormont a zbytek Noční hlídky doráží do Krasterovy bašty, kde je jim poskytnuto přístřeší. Jeor zjišťuje informace, hlavně se ptá na Benjena Starka a opuštěné vesnice, kterými prošli. Kraster mu poskytuje veškeré informace, ale poté se jeho pohled zastaví u Jona Sněha, když vidí, že pokukuje po jeho manželkách/dcerách. Jon se s ním pustí do křížku, ale Jeor Jona uklidní. Poté věnují Krasterovi víno a nějaké zbraně za to, aby zde mohli zůstat.

Jon si jednoho večera všimne, jak Kraster nese dítě do lesa. Když jej sleduje, tak vidí, že Kraster položí dítě na zem a někdo jej zase vezme a uteče pryč. Když se to Jon rozhodne sledovat, tak je Krasterem omráčen.

Kraster přivádí Jona k Jeorovi a je pěkně naštvaný. Jon se obhajuje tím, že viděl Krastera, jak spolupracuje s bílými chodci. Kraster se opět naštve a řekne Jeorovi, že jeho pohostinnost pro Noční hlídku skončila, a že už zde nikoho nechce vidět. Poté Jeor vyhazuje Jona ven a říká mu, že věděl o tom, co dělá Kraster.

třetí série (první část Bouře mečů)

Noční hlídka se vrací do Krasterovy bašty a jsou Krasterem vpuštěni dovnitř. Zde je neustále zesměšňuje tím, že krmí víc i svá prasata než je a navrhuje, ať opečou Samwella Tarlyho. Ten odchází pryč.

Napětí mezi členy Noční hlídky a Krasterem stále stoupá. Největší buřič je Rast, který navrhuje, ať se Krastera zbaví, protože s nimi jedná jak s dobytkem. Když jdou opět do velkého přístřešku, tak všichni začnou protestovat proti Krasterovi. Toho jediného brání Jeor Mormont, ale členové Noční hlídky to nevydrží a nadále provokují Krastera. Ten to nevydrží a vytáhne meč. V tu chvíli se strhne bitka, kde je zabit jak Kraster, tak i velitel Noční hlídky Jeor Mormont.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO