Listinka

Listinka

Kae Alexander Sezóny 2 2014 - 2016


Jedna z dětí lesa, která zachránila Brandona před bílými chodci.

Listinka vypadá jako malé dítě stvořené ze stromu. Není to náhoda, protože je jednou z dětí lesa, starodávných bytostí, které v Západozemí žijí již věky. Na první pohled se může zdát, že se jedná o lidi, ale není tomu pravda. Děti lesa jsou staří tvorové, kteří tu byli ještě před lidmi.

V dávné historii děti lesa stvořili bílé chodce, aby vyvraždili rasu živých, tedy lidskou rasu, která je ohrožovala. Právě Listinka byla jednou z dětí, které stály u zrodu bílých chodců.

Listinka se během dění Hry o trůny nachází po boku Tříoké vrány, kterého ochraňuje. Společně s Tříokou vránou je v jeskyni, ve které je magie, která nemrtvým brání ve vstupu.

Tuto postavu ztvárnily celkem dvě herečky. Ve čtvrté řadě si ji zahrála Octavia Alexandru, kterou v šesté sérii nahradila Kae Alexander.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Brandon Stark, Hodor, Meera Reed a Jojen Reed už jsou daleko na severu, ale v tom je přepadnou nemrtví. Souboje jednoznačně vyhrávají nemrtví, ale v tom se u nedaleké jeskyně objeví malá holčička jménem Listinka, která na nemrtvé začne střílet ohnivé koule.

Brandon a ostatní tak dostanou šanci na přežití, protože jim Listinka řekne, že jedinou bezpečnou cestou je vstup do jeskyně, ve které je magie, která zabíjí všechny nemrtvé. Malá společnost tak prchá do jeskyně, ale v tom si Meera uvědomí, že na bitevním poli nechala svého bratra Jojena. Listinka jí říká, že už je stejně mrtvý, proto, pokud chce žít, musí odejít do jeskyně.

V jeskyni se všichni seznamují s Tříokou vránou, který má pro Brana připravenu velkolepou budoucnost.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Meera jde mimo jeskyni, proto jde Listinka za ní a říká jí, ať se vrátí zpátky. Meera je však po smrti svého bratra smutná a naštvaná, proto svůj život neřeší. Listinka jí však říká, že má před sebou ještě velkou budoucnost, protože bez ní by Brandon nikdy nežil.

Brandon chodí ve svých vizích do minulosti. Jednou ho Tříoká vrána zavede do té nejhlubší, kde je svědkem zrození bílých chodců. Když to Brandon vidí, tak poté Listinka nadá a požaduje vysvětlení.

Nočnímu králi se podaří získat bezpečný přístup do jeskyně, proto jsou životy všech přítomných ohroženy. Meera prchá s Brandonem a Hodorem pryč a Listinka je brání střelbou z luku. Když pak prchá s nimi, tak si uvědomí, že se musí obětovat, aby je zachránila. Tím pádem je ubodána nemrtvými, čímž ale Brandonovi dává více času na útěk.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO
loading…