Lommy

Lommy

Eros Vlahos Sezóny 2 2011 - 2012


Zelenoruký Lommy, sirotek a nový rekrut Noční hlídky.

Lommy je sirotek z Králova přístaviště, jenž pochází z velmi chudých poměrů, které jsou v Králově městě, největším městě Západozemí, běžné. V Králově přístavišti se učil barvířem, kde se často zamazal od barvy. Jeho ruce jsou tak pokryté zelenou barvou, proto mu všichni říkají Zelenoruký Lommy.

Lommy se jednoho dne rozhodl ukradnou jistou věc. Krádež se mu nepovedla, proto byl předán místní Městské hlídce, která jej následně předala Yorenovi, náborářovi Noční hlídky, který do Králova přístaviště přišel pro nové rekruty na Černý hrad.

Lommy je typickým rošťákem, nenechá si od nikoho rozkazovat a často dělá vylomeniny, které ho samozřejmě přivedou do problémů. Kvůli tomu, že byl vychován bez vlastních rodičů, nepoznal autoritu a správnou výchovu, proto se chová tak, jak se chová.

první série (Hra o trůny)

Yoren, náborář Noční hlídky, přijíždí do Králova přístaviště pro nové rekruty, které plánuje odvést na Černý hrad. Mezi novými rekruty se objevuje i Lommy, který byl zadržen za krádež.

Těsně před odjezdem se u vozů Noční hlídky objevuje Arya Stark, která se vydává za chlapce Arryho. U vozů se setkává s Horkým koláčem a Lommym, kteří jí začnou vyhrožovat, že ji zbijí. Arya má s sebou svou Jehlu, proto ji tasí a chlapci brzy prchají pryč.

Po chvilce přichází Yoren a dává povel k odjezdu. Všichni zadržení muži nyní mají před sebou dlouhou cestu až na úplný sever ke Zdi.

druhá série (Střet králů)

Lommy společně s ostatními rekruty cestuje na sever. Na cestě jsou všichni překvapeni z nečekaného příjezdu vojáků rodu Lannisterů, kteří hledají Robertovy bastardy. Mezi rekruty se má totiž nacházet Gendry, který je Robertovým potomkem.

Během noci je celý tábor napaden vojáky, kteří hledají Gendryho. Koná se menší bitva, během které si Lommy na sebe vezme Gendryho helmu a jde do boje. Po boji vidíme, jak Lommy leží na zemi a je zraněný. Vojáci jej doráží a Arya Stark říká, že to byl Gendry. Důkazem je to, že měl na sobě Gendryho helmu, takže je skutečný Gendry zachráněn.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO