Lothar Frey

Lothar Frey

Daniel Tuite Sezóny 2 2013 - 2016


Jeden z mnoha synů Waldera Freye, který pro svého otce plní nejrůznější poslání.

Lothar Frey je jedním z neuvěřitelného množství synů Waldera Freye, lorda Dvojčat a hlavy rodu Freyů. Jeho otec je na něj vždy přísný a ponižuje ho, ale to nemění nic na tom, že ho jeho syn má rád. Lord Warder mu dává nejrůznější úkoly a poslání, které pro něj Lothar plní. Ať dobrovolně, či s nevolí.

Ač se může zdát, že Lothar je jedním z nejvěrnějších synů Waldera Freye, tak to není pravda. Walder má mnoho synů a Lothar není nejstarší, proto, až Walder zemře, nebude lordem Dvojčat. Lotharovi všichni říkají Chromý Lothar, protože má pokroucenou nohu.

Postavu Lothara Freye si zahráli celkem dva herci. Ve třetí řadě ho ztvárnil Tom Brooke a v šesté řadě Daniel Tuite.

Lothar Frey je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Lothar cestuje se svým nevlastním bratrem Walderem do Řekotočí, kde diskutuje s Robbem Starkem. Robb chce navázat opětovné spojenectví s lordem Walderem, proto žádá jeho syny o spolupráci. Lothar říká, že spolupráce je možná, ale pouze za několika podmínek, které Walder Frey požaduje. Po menší domluvě Robb a jeho strýc Edmure souhlasí.

Robb jede na svatbu svého strýce, která se koná na Dvojčatech. Lothar se v průběhu hostiny nachází u kapely. V jednu chvíli se strhne krveprolití, které započne Lothar, jenž zezadu přijde k těhotné Talise Maegyr, kterou zabije tak, že jí pobodá do břicha. Následně pomáhá vojákům pozabíjet všechny vazaly rodu Starků.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Na Dvojčatech přijdou Lothar a Walder za svým otcem, aby mu oznámili, že Černá ryba zabral Řekotočí. Walder jim začne nadávat a řekne jim, ať před hrad dovedou Edmura, díky kterému Černá ryba povolí.

Lothar svého vězně Edmura skutečně přivede před hradby Řekotočí a vyhrožuje Černé rybě, že mu oběsí synovce. Bryndena to však nijak nevystraší. Později do tábora přijede Jaime Lannister s lannisterskou armádou a rozkáže bratrům Freyům, ať se postarají o tábor, který je ve špatném stavu.

Řekotočí je díky Lannisterům opět zabráno, proto se na Dvojčatech koná hostina. Když už jsou všichni pryč, tak lord Walder hledá své syny. V tom se na hostině objeví Arya Stark, která mu řekne, že jeho dva syny zabila a přidala je jako přísadu do koláče, který lord Walder právě jí.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO