Lyanna Mormont

Lyanna Mormont

Bella Ramsey Sezóny 3 2016 - 2019


Mladá lady Medvědího ostrova.

Mladá lady Lyanna Mormont stojí v čele Medvědího ostrova a aktuálně je hlavou rodiny Mormontů. Má sice bratrance Joraha, který by měl být právoplatnou hlavou rodu, ale ten utekl do Východních zemí, proto jeho dědičné nároky musela převzít jeho teta Maege, po které je převzala její dcera Lyanna.

Lyanna Mormont byla pojmenována po Lyanně Stark, krásné ženě s velkým tajemstvím. Lyanna stojí v čele ostrova, na kterém žije mnoho silných a statných mužů. To stejné však platí i o ženách. Její rod aktuálně nemá moc bojovníků, ale to nevadí, protože každý muž Medvědího ostrova se počítá za deset západozemských mu­žů.

Lyanna Mormont je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Jon Sníh a Sansa Stark shánějí u svých vazalů armádu, aby společně mohli dobýt Zimohrad. Jon a Sansa zajedou i na Medvědí ostrov, kde se setkají s Lyannou Mormont. Hned si všimnou, že se jedná pouze o dítě, a proto s ní tak začnou jednat. Lyanna však ukáže, že sice jako dítě vypadá, ale rozum už má někde jinde, proto s nimi jedná na rovinu. Nakonec se jim ji podaří přemluvit, a to především díky Davosovi Mořskému. Lady Lyanna tak poskytne Jonově armádě 62 bojeschopných mu­žů.

Během bitvy bastardů lady Lyanna nezasáhne do boje. Na následné schůzi na Zimohradu promlouvá k Jonovi, kterého jmenuje králem Severu. Zároveň ostatním hlavám severských rodů vyčte to, že Starkům nešli na pomoc. Všichni se nakonec rozhodnou souhlasit s Lyanninými slovy a společně jmenují Jona králem Severu.

sedmá série (Vichry zimy)

Lyanna Mormont se nadále nachází na Zimohradu, kde se účastní shromáždění severských lordů. Lyanna pevně stojí za svým novým králem, kterého chce následovat, a proto ho podporuje v návrhu, že všichni chlapci i dívky se budou muset chopit zbraní v nadcházející válce mezi živými a mrtvými.

Ač je Lyanna spokojená se svým králem, tak nesouhlasí s jeho výpravou na jih, protože dle jejích slov má být král Severu na Severu. Pokud by chtěl skutečně odejít, tak se mu stane něco strašného, protože každého krále Severu, který odjel na jih, potkalo něco špatného. Jon ji však neposlechne, odjede na jih a správu Zimohrad předá Sanse.

osmá série (Sen o jaru)

Seveřané přivítají Jona a Daenerys na Zimohradu, ale moc se jim nelíbí, že se Jon vzdal své koruny a přislíbil svou loajalitu dračí královně. Právě Lyanna mluví na setkání za všechny nespokojené Seveřany, ale Jon jí řekne, že by bez tohoto spojenectví nikdy neporazili blížící se hrozbu, a proto Lyannu umlčí.

S touto situací se však aktuálně nedá nic dělat, protože armáda mrtvých směřuje na Zimohrad, a proto se všichni musí připravit na boj. Jorah se během příprav setká se svou sestřenicí, které řekne, aby se bitvy neúčastnila, protože pokud během ní padne on, tak ona bude jediným dědicem Medvědích ostrovů. Lyanna ho však neposlouchá a oznamuje mu, že bude bojovat.

Když vypukne bitva, tak se Lyanna nachází na nádvoří Zimohradu, kde bojuje se všemi nemrtvými. V jednu chvíli tu narazí na nemrtvého obra, který ji chytne a rozdrtí jí její křehké tělo. Ta ho však těsně před svou smrtí stihne bodnout do oka, díky čemuž ho zabije. Lyanna tak odešla na onen svět se ctí, jako pravá bojovnice.

Foto: HBO
loading…