Meera Reed

Meera Reed

Ellie Kendrick Sezóny 4 2013 - 2017


Starší sestra Jojena Reeda, lovkyně.

Meera Reed je nejstarší potomek Howlanda Reeda a starší sestra Jojena Reeda. Kvůli tomu, že má bratra, nenese nárok na dědictví svého otce, který je věrným vazalem rodu Starků a přítelem Neda Starka.

Meera na rozdíl od svého bratra není obdařena zeleným zrakem. Kvůli tomu, že její bratr jej má, se Meera rozhodla, že jej bude ochraňovat a cestovat po jeho boku. Naučila se lovit a bojovat, čímž se dokáže o svého bratra postarat. K jejímu vzhledu se neodlučně vážou dlouhé černé kudrnaté vlasy.

Meera Reed je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Meera cestuje se svým mladším bratrem Jojenem za Brandonem Starkem, aby jej ochránili, jakožto měniče. Oša jejich příchodem není nadšená, proto napadne Jojena, ale Meera jej zachrání, když dá Oše dýku pod krk.

Brandon dovolí Meeře a Jojenovi, aby s nimi cestovali. Meera cestou neustále soupeří s Ošou a hrozí z toho už i konflikt. Brandon je naštěstí usmíří. Jednoho večera Jojen dostane záchvat, ale Meera se o něj postará a pak řekne Brandonovi, že je to normální, protože se mu to stává často.

Na jejich další cestě se skupina rozdělí, protože Rickon s Ošou odcestují do Posledního krbu. Zbytek se usadí v Noční pevnosti, kde je překvapí příchod Samwella Tarlyho a Fialky. Sam pozná Brandona, díky Jonovu vyprávění, a když se dozví, že cestují za Zeď, tak je navede do skrytého průchodu skrz Zeď, čímž se dostanou pohodlně do oblastí na sever od Zdi. Meera, Jojen, Hodor a Brandon tak také učiní.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Meera probudí Brandona, který byl až příliš dlouho dobu v těle svého zlovlka. Jojen a Meera se shodnou na tom, že to pro Brandonovo zdraví není dobré.

Meera se jedné noci probouzí a slyší dětský pláč. Všichni jdou blíže a dozví se, že se utábořili kousek od Krasterovy bašty, kde sídlí bratři Noční hlídky pod vedením Karla. Všichni se rozhodnou jít pryč, ale jsou jimi chyceni. Meera je pro Noční hlídku nejzajímavějším úlovkem, protože je ženského pohlaví. Znásilnění naštěstí přeruší Jon Sníh a další členové Noční hlídky, kteří napadnou tábor.

Meera a spol konečně dojdou k rozkvetlému stromu. Když prochází údolím, tak jsou napadeni oživlými kostrami. Meera bojuje statečně a chrání svého bratra, ten je však jednou z koster probodnut.

Když už to vypadá, že je vše ztraceno, tak jim na pomoc přijde holčička Listinka, za kterou jdou do jeskyně. Listinka říká, že je Jojen ztracen, proto jej Meera probodává, aby se zbytečně netrápil, a poté společně s Brandonem a Hodorem utíká za Listinkou.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Meera je společně s Brandonem a Hodorem v magické jeskyni, kde pozoruje, jak se Brandon učí. Stále ji však tíží smrt svého bratra, s čímž se jí snaží pomoc Listinka, jedna z dětí lesa.

Magická jeskyně je později přepadena nemrtvými, a proto se Meera balí a chce odnést Brana pryč. Bran je však zrovna ve vizi, a proto na něj řve, ať vstoupí do Hodora. Bran ji slyší, a proto to udělá. Když utíkají pryč, tak Meera táhne Brana a řve na Hodora, ať drží dveře. Hodor je skutečně drží, díky čemuž získají Meera a Bran větší náskok.

Nemrtví je po chvíli doženou, ale z ničeho nic je zachrání neznámý cizinec, ze kterého se později vyklube Branův strýc Benjen Stark. Ten jim pomůže na cestě ke Zdi, kde se s nimi rozloučí.

sedmá série (Vichry zimy)

Meera dotáhne Brana k průchodu skrz Zeď, kde je přivítá Eddison Tollett. Ten si nejdříve není jistý, zda je má pustit na jih, ale Bran ho přemluví. Meera a Bran poté dojedou na Zimohrad, kde je přivítá lady Sansa. Meera tak nějakou dobu zůstane s Branem na Zimohradu.

Bran je po dlouhé době konečně v bezpečí, a proto se Meera může vrátit domů. Když se rozhodne odejít, tak se staví za Branem, kterému řekne, že nadcházející těžké doby raději stráví doma se svou rodinou. Bran to chápe, a proto jí poděkuje. Meera se s ním nakonec pohádá, protože pozná, že Bran už není pravým Branem.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO