Myranda

Myranda

Charlotte Hope Sezóny 4 2013 - 2016


Ramsayho proradná a sadistická milenka.

Myranda je služebnice rodu Boltonů sídlícího v Hrůzově. V knižní předloze se sem dostala díky svému otci Benu Bonesovi který má na starost lovecké psy. Díky němu se tak Myranda přímo podléhá Ramsaymu Sněhovi. V seriálu však její otec nebyl nikdy zmíněn.

Ramsay v Myrandě nalezl svou spřízněnou duši. Je stejně sadistická a stejně krutá jako on, proto bylo jen otázkou času, kdy se z těchto dvou stanou milenci. Myranda po čase v Ramsaym našla svou osudovou lásku, proto začala žárlit na všechny ženy, které se kolem Ramsayho točily. Ramsay je však schopen pro svou milenku udělat cokoliv, proto se každé další ženy zbavil.

Myranda se díky svým službám naučila střílet z luku, který vskutku ovládá. Další schopnosti si šetří na Ramsayho, se kterým se pravidelně setkává v jeho komnatách.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Theon Greyjoy je zajat Ramsaym Sněhem, který jej často mučí v neznámé mučírně na neznámém místě. Jednoho dne se Theon vzbudí a uvidí, že není připoután. Kolem něj se lísají Myranda a Violet, polonahé služebnice rodu Boltonů, které sem poslal Ramsay, aby si s Theonem pohrály.

Tyto dvě dívky začnou o Theonovi básnit různé věci, které Theon chce slyšet, proto jim brzy podlehne a začne si s nimi užívat. Přesně toho chtěl Ramsay docílit, proto se po chvíli objevuje, Theona opět spoutá a vykastruje ho za to, jak je nadržený i ve chvíli, kdy je v nebezpečí. Jeho pohlaví pak odesílá jeho otci, aby získal výkupné.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

U Hrůzova se koná lov, ne však ledajaký. Jedna z Ramsayho služebnic, Tansy, je lovnou zvěří. Lovcem zde jsou Ramsay, Myranda, Theon a psi. Celý lov se koná jen kvůli tomu, že Myranda začala na Tansy žárlit, protože si myslela, že jí chce Ramsayho vzít. Když je Tansy dopadena, tak je roztrhána loveckými psy.

Po čase do Hrůzova připlouvá Yara Greyjoy, která chce zachránit svého bratra. Během útoku si Myranda užívá s Ramsaym v jeho komnatách. Když je však spuštěn poplach, tak je Ramsay nucen jít celou situaci vyřešit, proto se brzy pouští do boje s vojáky rodu Greyjoyů. Celá záchranná mise je však neúspěšná, proto Yara prchá pryč.

pátá série (Hostina pro vrány)

Myranda společně se vším služebnictvem míří na Zimohrad, kde se všichni seznamují s Ramsayho novou snoubenkou Sansou Stark. Myrandě se celé zásnuby nelíbí, protože je do Ramsayho zamilovaná.

Myranda si myslí, že se na ni Ramsay vykašle, protože má novou ženu, ale Ramsay ji ujišťuje, že se jí stále bude věnovat. Myrandě to však nestačí, proto se se Sansou seznámí a předstírá, jak je jí líto její zesnulé matky Catelyn. Ihned poté jí ukáže místo, kde žijí psi. Když se tam Sansa podívá, tak nalezne Theona, o kterém si myslela, že je mrtvý.

Myranda se čím dál víc motá kolem Sansy, které prozrazuje, co všechno udělal Ramsay ostatním ženám. Později její žárlivost vyvrcholí během bitvy o Zimohrad. Když je Ramsay pryč, tak Myranda s Theonem naleznou Sansu na hradbách. Myranda jí vyhrožuje lukem, ale Theon ji zastaví a přehodí ji přes hradby. Pád Myrandu zabije, a tak Theon se Sansou mohou uprchnout.

šestá série (Tanec s draky)

Ramsay se vrací zpátky na Zimohrad, kde truchlí nad zesnulou Myrandou. Poté její tělo dává svým psům, kteří ji sežerou.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO