Ned Umber

Ned Umber

Harry Grasby Sezóny 2 2017 - 2019


Syn Malého Jona Umbera a budoucí hlava rodiny.

Ned Umber se narodil v Posledním krbu na Severu, kde byl následně i vychován. Narodil se do silného rodu Umberů, který byl věrným vazalem rodu Starků. Nedův otec však nad Starky zlomil hůl a v bitvě bastardů podpořil Boltony. To byla velká chyba, protože Boltoni prohráli a sám Malý Jon v bitvě padl.

Ned je zřejmě pojmenován po Eddardu Starkovi, kterému všichni přezdívali Ned.

Ned Umber je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava v třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Po bitvě bastardů je Ned pozván na Zimohrad, kde se koná setkání všech lordů Severu. Z rodu Umberů už nikdo nezbyl, a proto se Ned musí vydat na setkání. Jon Sníh je tu překvapivě prohlášen za krále, protože se na tom všichni lordi shodli.

Prvním Jonovým činem je vypořádání se s rody, které se mu postavily zády, když je před bitvou bastardů povolal jako své vazaly. Mezi tyto rody patří předně rody Karstarků a Umberů, a proto předvolá Alys Karstark a Neda Umbera. Nechce je však potrestat za činy jejich otců, a proto jim nabídne, že když před ním ohnou koleno, tak je jmenuje hlavami svých rodů. Alys a Ned nemají nic proti, a proto mu odpřisáhnou svou loajalitu.

osmá série (Sen o jaru)

Ned setrval na Zimohradu, kde přivítal Jona Sněha a Daenerys Targaryen, kteří sem přijeli se svými armádami, které se postaví nemrtvím. Během následné porady ho Sansa Stark vyzve k tomu, aby se vrátil domů do Posledního krbu, kde by přiměl místní šlechtu k tomu, aby se připojila k Zimohradu v nadcházející bitvě. Ned jí vyhoví, přičemž požádá o poskytnutí povozů a koní, aby se celý proces urychlil.

I když Ned dorazil do Posledního krbu, tak Severu nakonec moc neposloužil. Chvíli po jeho příjezdu totiž jeho domov přepadla armáda mrtvých, která vyvraždila všechny místní lidi. Neda využili k sestrojení svého tajemného znaku, skrze který chtěli dát lidem jasně najevo, že za tento masakr mohou oni. Když sem tedy později dorazili průzkumníci, tak spatřili toto zvěrstvo, přičemž brzy nato se Ned probral jako nemrtvý, a proto mu Berik Dondarrion konečně dopřál klid.

Foto: HBO