Nymeria

Nymeria

Sezóny 2 2011 - 2017


Aryin zlovlk.

Zlovlci, větší a inteligentnější vlci, jsou pro severské rody něco jako posvátná zvířata, protože v Západozemí již dávno vyhynuli. Obzvláště významní a cenní jsou však pro rod Starků, který má zlovlka ve svém znaku. Není proto divu, že jsou všichni překvapeni, když se jejich rodině podaří nalézt mrtvého zlovlka, který nedávno porodil šest zlovlčat. Uvědomí si totiž, že může jít o vůbec poslední zlovlky na světě.

Když všechny zlovlky nalezne lord Eddard Stark, tak je dá všem svým dětem na starost, i když se původně zdráhal této myšlence. Všichni jeho potomci tedy dostanou jednoho, přičemž Arya toho svého pojmenuje jako Nymeria.

Nymeria je…

první série (Hra o trůny)

Když se rodině Starkových podařilo najít mrtvou zlovlčici, tak kromě ní našli i její živá mláďata. Arya si jednu vzala a pojmenovala ji jako Nymerii. Když spolu byly ještě na Zimohradu, tak Arya učila Nymerii různé povely, nicméně ta nikdy nechápala, co po ní chce, a proto se toho moc nenaučila.

Rodina se následně vydala do Králova přístaviště, přičemž cestou se zastavili u Hostince na rozcestí, u kterého se Arya pohádala s Joffreym Baratheonem. Když ji chtěl však Joffrey podle napadnout, tak ho napadla Nymeria, a to tak, že ho kousla do ruky. Arya si ihned uvědomila, co to pro Nymerii znamená, a proto s ní šla do lesa, kde ji zahnala, aby ji nikdo nezabil za to, co udělala.

druhá série (Střet králů)

Tento zlovlk ve druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tento zlovlk ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tento zlovlk ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tento zlovlk v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tento zlovlk v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Od posledního setkání Aryi a Nymerie uběhla pěkně dlouhá doba. Zatímco Nymeria pobývala v Západozemí, a její osud byl prakticky neznámý, tak Arya procestovala téměř celý svět, nicméně se vrátila zpátky do Západozemí. Když se však z Dvojčat vydala na Zimohrad, tak ji na cestě čekalo velké překvapení.

Cestou na Zimohrad Arya narazila na smečku vlků, přičemž jejich vůdce byl větší než všichni ostatní. Když si ho Arya prohlédla zblízka, tak si uvědomila, že jde o Nymerii, která ji prvně nemohla poznat, ale pak přišla na to, o koho jde. Arya si ji chtěla pohladit, prostě se k ní chtěla chovat hezky, ale Nymeria ji odmítala a vrčela na ni. Arya si následně uvědomila, že sice narazila na svého zlovlka, ale ten se změnil stejně jako ona. Poté se jejich cesty opět rozešly.

osmá série (Sen o jaru)

Tento zlovlk v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO