Olly

Olly

Brenock O'Connor Sezóny 3 2014 - 2016


Mladý chlapec, ze kterého se stane kvůli divokým sirotek. Později se z něj stane nejmladší člen Noční hlídky.

Olly je mladý farmářský chlapec, který se narodil v jedné vesnici nacházející se na Daru kousek od Zdi. Po většinu života žil se svými rodiči poklidný farmářský život. Nikdo jejich vesnici nenapadal a nikdo ji nijak neomezoval, proto měl Olly poměrně klidné dětství.

Olly je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Olly se vrací se svým otcem domů a v tom je jejich malá vesnička napadena skupinkou divokých. Jedna z divokých, Ygritte, zastřelí Ollyho otce a ten se proto utíká schovat. V úkrytu Olly pozoruje, jak je jeho vesnice demolována a také spatřuje, jak jeho matka umírá rukou Styra.

Celá vesnice je již téměř vyvražděna a jeden z divokých si Ollyho všimne. Dovede jej ke Styrovi, který mu řekne, aby utíkal na Černý hrad, kde má Noční hlídce vzkázat, že se divocí blíží.

Olly po příchodu na Černý hrad všechno vyzradí a stane se členem Noční hlídky (vůbec nejmladším členem Noční hlídky v seriálu). Jako každý člen, tak i on začne cvičit na nádvoří, kde všem řekne, že spíše ovládá luk a šípy místo meče.

Brzy se koná bitva o Černý hrad a Olly se také musí účastnit. Celá posádka čítá málo mužů, ale i přesto se jim podaří nad divokými zvítězit. Olly se sice většinu času staral o chod výtahu, ale po Samově radě si bere luk a šíp a začíná po divokých střílet. Dokonce se mu i podaří zabít Ygritte, která se chystala zabít Jon Sněha.

pátá série (Hostina pro vrány)

Olly si velmi oblíbí Jona Sněha, díky kterému Noční hlídka vyhrála bitvu o Černý hrad. Dále pokračuje ve cvičení s mečem a účastní se hlavních událostí na Černém hradě.

Během volby 998. lorda velitele Noční hlídky je Olly potěšen, že Jon porazil stávajícího sera Allisera Thorneho. Po této volbě se Jon rozhodne, že mu Olly bude dělat majordoma, aby se zaučil, čímž by se z něj mohl jednoho dne také stát lord velitel.

Ollyho důvěra v Jona značně klesá od chvíle, kdy Jon začne uvažovat nad tím, že by se spojil s divokými, se kterými by byl schopen porazit bílé chodce. To se Ollymu jednoznačně protiví, protože si moc dobře pamatuje, kdo zabil jeho rodiče.

Když Jon pustí všechny divoké přes Černý hrad na jih, tak to Olly a ostatní členi Noční hlídky nevydrží a rozhodnou se tomu všemu učinit přítrž. Jednoho večera vběhne Olly za Jonem do jeho komnaty a řekne mu, že jeden z divokých viděl jeho strýce Benjena. Když se na to jde Jon podívat, tak zjistí, že byl zrazen svými bratry a je jimi následně ubodán. Poslední ránu zasadí Olly, kterého Jon nejvíce zklamal.

šestá série (Tanec s draky)

Po zabití Jona Sněha se bratři Noční hlídky schází v jídelně, kde Alliser Thorne oznamuje, že Jon musel zemřít. V jídelně se nachází i Olly, který je pyšný na to, co Jonovi udělal. Jon jej jakožto lord velitel velmi zklamal, protože stál na straně divokých, kteří zabili jeho rodiče.

Olly a další zrádní bratři se snaží vyjednávat s Davosem, který se s ostatními bratry zavřel do budovy. Když vyjednávání nepomáhá, tak dá Alliser povel k tomu, ať se zrádní bratři dostanou do budovy za pomoci násilí. V tom však na Černý hrad přijdou divocí, kteří nastolí pořádek.

Jon, který byl oživen Melisandrou, se rozhodne potrestat vzbouřené bratry tím, že je oběsí. Mezi oběšenými bratry je i Olly, který do poslední chvíle nelitoval toho, co udělal.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO
loading…