Pyat Pree

Pyat Pree

Ian Hanmore Sezóny 1 2012 - 2012


Qartherský čaroděj, který touží po dracích Daenerys Targaryen.

Pyat Pree je mocný čaroděj pocházející ze Svobodného města Qarth za Úzkým mořem. Je velmi moudrým mužem, který ovládá mystické síly. Zároveň je dychtivým člověkem, touží po moci, díky které by získal vše, co si jen bude přát.

Je členem rady Třináct, uskupení třinácti nejmocnějších mužů města Qarth. Za svá léta v radě začal u ostatních ztrácet úctu, protože ho přestávali brát vážně. I přesto se však Pyat v radě udržel.

Pyatovou specialitou jsou kouzla, mezi která patří například iluze, kterou se rád prezentuje. I když nevypadá moc nebezpečně, tak jeho kouzla nebezpečná rozhodně jsou.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Rada Třináct, kde se nachází i Pyat Pree, vychází před brány města, aby se její členové podívali na příchozí Daenerys Targaryen, údajnou novou matku draků.

Pyat se s Daenerys brzy seznamuje a ukazuje jí svou moc. Když je Daenerys ohromena jeho kousky, tak je Pyat ohromen tím, že do Qarthu přivedla své draky. Později je Daenerys na procházce s Xarem Xhoanem Daxosem a když se vrací domů, tak zjistí, že její draky někdo ukradl.

Zlodějem draků je Pyat, který je odnesl do Domu Neumírajících. Když si jde Daenerys postěžovat k radě Třináct, tak zjišťuje, že draky ukradl Pyat, který následně pomocí iluze povraždí všechny členy rady.

Daenerys alespoň získala vodítko, kde se draci nachází – v Domě Neumírajících. Po menším bludišti se setkává s Pyatem. Ten ji uvězní, ale Daenerys zachrání draci, kteří na Pyata začnou chrlit oheň, kterému brzy podlehne.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO