Pypar

Pypar

Josef Altin Sezóny 3 2011 - 2014


Majordomus Noční hlídky.

Pypar, který je všemi oslovován jako Pyp, je další bratr Noční hlídky na Černém hradu. Sem se dostal za to, že nechtěl svému pánovi poskytnout sexuální službu. Svému pánovi vždy pěkně zpíval, ten si jej natolik oblíbil, až chtěl po něm tuto činnost.

Pypar odmítl sexuální choutky svého pána a ten jej za to poslal na Černý hrad, protože jej obvinil z krádeže, kterou Pypar samozřejmě nespáchal. Po většinu času u Noční hlídky lhal o tom, proč je tam, protože se styděl za to, jak se tam dostal. Všem ze začátku tvrdil, že ukradl sýr pro svou malou sestru a za to sem byl poslán.

Pypar je klidným mladým rekrutem, který moc dobře neovládá bojové umění s mečem. Na Černém hradě si našel kamarády jako Jona Sněha, Samwella Tarlyho, Eddisona Tolletta či Grenna.

první série (Hra o trůny)

Pypar je u výcviku rekrutů, kde bojují proti novému příchozímu Jonovi Sněhovi. Ten všem namlátí a poté jdou vrátit meče do zbrojnice. Pypar se nejvíce začne kamarádit s Grennem a spolu se smějí dalšímu příchozímu Samovi, který to vůbec s mečem neumí.

Při rozdělovaní prací na Černém hradu se Pypar stane společně s Jonem a Samem majordomem. Když se Jon pokouší uprchnout z Černého hradu, tak je Pypar jedním z bratrů, kteří jdou pro něj. Po nějaké době se velitel Jeor Mormont rozhodne jet za Zeď. Pypar s nimi nejede, protože je majordomus a musí sloužit na Černém hradu.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Pypar byl po celou dobu na Černém hradu a vidíme jej až ve chvíli, kdy se vrací Jon Sníh na hrad.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Pypar je svědkem příchodu vyděšeného chlapce, který tvrdí, že se blíží divocí. I přes to, že je Pypar majordomem, tak musí bojovat v bitvě o Černý hrad a vzhledem k tomu, že mu bojové umění nikdy moc nešlo, má problémy.

Během bitvy používá Pypar kuši, kterou neumí příliš ovládat. Náboje mu do ní dává Sam a Pyp se snaží trefit všechny divoké, které může. Bitva se následně přesune na dvůr Černého hradu, kde Pypar trefí prvního divokého, z jehož smrti má velkou radost. Bohužel si ji příliš dlouho neužil, protože jej do krku zasáhla Ygritte a Pypar zemřel.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO