Qhono

Qhono

Staz Nair Sezóny 3 2016 - 2019


Dothracký bojovník khala Mory.

Qhono je dothracký bojovník, který jako jeden z mnoha Dothraků narazí na Daenerys Targaryen. Jedná se o rozumného mladého Dothraka, který nemá sklony k násilí a barbarství.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Qhono bere Daenerys Targaryen ke khalu Morovi, který si chce se svou novou zajatkyní promluvit. Moro se jí nejdříve vysmívá a poté jí říká, co všechno s ní udělá, ale jak mu Daenerys prozradí, kdo je, tak jí řekne, že ji odveze do Vaes Dothrak, kde bude žít s ostatními vdovami po velkých khalech.

Po cestě do Vaes Dothrak Qhono doprovází Daenerys k ostatním vdovám. Následně je Daenerys předvolána před všechny khaly, kde se dozvídá, co s ní mají v plánu. Daenerys je však nehodlá poslouchat a vypálí celý stan, čímž zabije všechny khaly. Následně předstupuje před Dothraky, kteří před ní poklekají. Mezi nimi je i Qhono.

sedmá série (Vichry zimy)

Qhono se stane jedním z nejbližších dothrackých válečníků, kteří neustále střeží královnu Daenerys. Po jejím velkém triumfu v Essosu se jí stal naprosto oddaný. Právě proto ji doprovodil na Dračí kámen, který se stal jejím novým domovem.

Když Daenerys opustí pevnost, tak jsou v jejích patách Dothrakové, a mezi nimi je i právě Qhono. Ten se později vypraví do bitvy proti lannisterské armádě, kde doprovází Tyriona a řekne mu, že podle něj jsou lidé ze Západozemí slabí. Poté ho následuje i na setkání v Dračím doupěti, kam Daenerys přiletí na svém drakovi.

osmá série (Sen o jaru)

Dračí královna přijíždí na Zimohrad, kam ji doprovodil i její věrný Qhono. Ten se nejenom často pohybuje kolem Daenerys, ale zároveň se účastní i různých setkání, na kterých sice nic nepronese, ale je na nich přítomen. Během pobytu na Zimohradu například informuje královnu o tom, že její draci toho moc nežerou.

Když přijde čas na bitvu o Zimohrad, tak je Qhono v první linii. Na nemrtvé se vrhnou se zapálenými zbraněmi, nicméně se jejich nájezd moc nevydaří, protože téměř všichni z této vlny jsou pobiti. Mezi ztrátami se nakonec nacházel i samotný Qhono, který tak padl hned na začátku bitvy. Následně sice ještě ožil, ale už jen jako nemrtvý služebník Nočního krále.

Foto: HBO