Rast

Rast

Luke Barnes Sezóny 3 2011 - 2014


Člen Noční hlídky, který je známý svou agresivitou.

Rast je členem bratrů Noční hlídky sídlící na Černém hradu. K Noční hlídce se dostal za znásilnění. Byly mu nabídnuty dvě možnosti – buď půjde k Noční hlídce, nebo ho vykastrují. Rast vybral méně bolestivou volbou a stal se rekrutem Noční hlídky.

Rast není příliš dobrý bojovník, je to spíše gauner, kriminálník a buřič. K ostatním členům Noční hlídky se nechová příliš v lásce. Neuznává autoritu, proto se někdy dostává do konfliktu s veliteli, které nechce poslechnout. U Noční hlídky se stal průzkumníkem, proto musí často cestovat za Zeď.

U Rasta je jasné, že nikdy nedokáže soužít s ostatními členy Noční hlídky, protože nikoho nerespektuje. Když se ukáže jen pouhý náznak vzpoury, tak se k ní přidá a doufá v to, že se vše povede, především v jeho prospěch.

první série (Hra o trůny)

Když jede Jon Sníh společně s Tyrionem Lannisterem, Benjenem Starkem a Yorenem na Zeď, cestou se zastaví a přitom naberou pár trestanců k Noční hlídce. Jedním z nich je Rast.

Při výcviku na Černém hradu Jon všem namlátí, a tak se členi Noční hlídky rozhodnou Jona ve zbrojnici přepadnou a zabít. Když chce Rast podříznout Jona, tak se ve zbrojnici naštěstí objeví Tyrion, čímž Jona zachrání.

Po příchodu Samwella Tarlyho si jej Rast při výcviku vychutnává. Jon Rastovi domluví, ať mu dá šanci, a tak se nechá Samem zmlátit. To se nelíbí Alliserovi Thornemu, který všem členům nadá.

Při rozdělování prací na Černém hradu je Rastovi přidělena funkce průzkumníka. Poté se vypravuje s velitelem Jeorem Mormontem a ostatními bratry za Zeď.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Rast pokračuje v postupu Noční hlídky za Zdí. Cestou zpět se směje Samovi, že umrzne a umře, ale Jeor mu Sama přidělí na starost, a tak se o něj musí starat. Po příchodu do Krasterovy bašty není Rast spokojen s tím, jak s nimi Kraster zachází.

Nepokoje mezi bratry Noční hlídky pokračují. V čele menší vzpoury stojí Rast společně s Karlem. Tito dva začnou po Krasterovi nejvíce pokřikovat a přestanou respektovat jeho i velitelovu autoritu. Slovní přestřelka se zvrhne na krvavou bitvu. Rast vytáhne meč a probodne velitele Jeora. Poté zrádní bratři zajmou ostatní bratry Noční hlídky, uvězní je a začnou si užívat s Krasterovými dcerami.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Rast je společně s Karlem v Krasterově baště, která je už pouze jejich. Společně s ostatním bratry hodují ženám a alkoholu. Tímto chováním se jasně stali zrádci a dezertéry, které je potřeba eliminovat.

Samozvaným vůdcem se stal Karl a ten Rasta pořád zaměstnává. Neustále jej posílá nakrmit Ducha, zlovlka Jona Sněha, který je zavřený v kleci. Po nějaké době napadnou Krasterovu baštu bratři Noční hlídky. Rast jde upozornit Karla a následně prchá pryč. Na útěku je zabit Duchem, který si na něm konečně pochutnal.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO