Rhaegar Targaryen

Rhaegar Targaryen

Wilf Scolding Sezóny 1 2017 - 2017


Nejstarší syn Aeryse Targaryena a dědic železného trůnu.

Princ Rhaegar je nejstarším synem bývalého krále Aeryse II. Targaryena, zároveň je bratrem Viseryse Targaryena a Daenerys Targaryen, nicméně svou sestru nikdy nepoznal, protože ta se narodila až po jeho smrti. Jakožto nejstarší potomek krále se jednoho dne měl i Rhaegar stát panovníkem Sedmi království, nicméně k tomu nikdy nedošlo.

Aerys si myslel, že ho jeho nejstarší syn bude chtít svrhnout, a proto ho oženil s Eliou Martell, aby si nemohl vzít nikoho z Lannisterů. Ten s ní ani pořádně nebydlel v Králově přístavišti, protože tu jeho otec vedl vládu teroru. Rhaegar byl zároveň přesným opakem svého otce, lid ho miloval a podle všeho byl velmi krásný.

Manželka Elia mu porodila dva potomky, ale Rhaegar pevně věřil v proroctví, a proto si stál za tím, že drak má mít tři hlavy. Během turnaje v Harrenově se očividně zakoukal do Lyanny Stark, kterou později údajně unesl. Rhaegar nakonec padl na bitevním poli, kde během rebelie podlehl vojskům Roberta Baratheona a jeho spojenců.

Rhaegar Targaryen je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Brandon Stark se jakožto nová Třioká vrána častokrát vracel do minulosti, kterou se snažil probádat. Nikdy však neměl pořádný důvod se zaměřit na Rhaegara Targaryena. Nicméně současné dění ho k tomu později donutilo.

Rhaegar ve skutečnosti nikdy neunesl Lyannu, ta s ním totiž utekla dobrovolně. Společně žili zhruba rok ve Věži radosti, kde se jim narodil syn Aegon, který byl později přejmenován Nedem Starkem na Jona Sněha. Toto odhalení bylo sice šokující, ale to pravé přišlo později. Jak později Bran společně se Samem zjistili, když Rhaegar a Lyanna utekli, tak se brzy poté vzali. Kvůli tomu je jejich potomek legitimní následníkem železného trůnu, protože je Targaryen.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO