Robett Glover

Robett Glover

Tim McInnerny Sezóny 2 2016 - 2017


Vzpurný lord Pahorku.

Robett Glover je bratrem Galbarta Glovera a zároveň jeho dědicem. Jeho bratr je lordem Pahorku v Hlubokém lese. Jejich rod se nachází na Severu a už dlouhou dobu jsou vazaly rodu Starků.

Robett má poměrně nabručenou a vzpurnou povahu. Nenechá si jen tak nic líbit, ale pokud ho někdo dokáže přesvědčit o svých schopnostech, tak je ochoten ho respektovat.

Galbart Glover je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Jon Sníh a Sansa Stark shromažďují armádu, aby mohli vyrazit na Zimohrad, který chtějí odebrat rodu Boltonů. Jon a Sansa jezdí po sídlech svých vazalů a žádají je o pomoc. S problémy se setkají na Pahorku, kde se setkají s Robettem Gloverem, který se stal po smrti svého bratra lordem a hlavou svého rodu.

Robett jim řekne, že ještě nedávno jeho hrad okupovali železní. Kdyby nebylo Boltonů, tak by na jeho hradě ještě byli. Robett si tudíž řekne, proč by měl bojovat na straně Starků, když právě Boltoni mu pomohli dobýt zpátky hrad. Jon a Sansa na něj apelují, aby neporušil svou přísahu, ale Robett se na ně vykašle.

Po dobytí Zimohradu se všichni vazalové sekají na Zimohradu. Robett si tu uvědomí svou chybu, odpřisáhne svou věrnost rodu Starků a prohlásí Jona Sněha králem Severu.

sedmá série (Vichry zimy)

Po prohlášení Jona Sněha za krále Severu se Robett začne zdržovat na Zimohradu, aby mu neuniklo žádné důležité shromáždění severských lordů. Jon všem oznámí, že se ze severu blíží armáda nemrtvých, a proto je potřeba, aby se každý muž i každá žena chopili zbraně. To platí i pro mladé chlapce a dívky, což se Robettovi nelíbí, ale Lyanna Mormont mu to rozmluví.

Robett je dále přítomen na každém dalším shromáždění. Není například spokojen s tím, že Jon chce odjet na jih, aby se s Daenerys Targaryen domluvil na těžbě dračího skla, které je pro poražení bílých chodců klíčovou věcí.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO