Rodrik Cassel

Rodrik Cassel

Ron Donachie Sezóny 2 2011 - 2012


Oddaný služebník rodu Starků, který vyučil mužské potomky bojeschopnostmi.

Ser Rodrik Cassel je vojevůdce a hlavní vojenský poradce sloužící rodu Starků. I přes svůj vysoký věk je stále výborný bojovník a mečem se dokáže velmi dobře ohánět. Rodu Starků slouží již velmi dlouho, bojoval v povstání Roberta Baratheona a také i po boku svého přítele Eddarda Starka.

Vyškolil Robba Starka, Theona Greyjoye a Jona Sněha v bojovém umění jak nejlépe mohl. Jeho synovec Jory Cassel se stal kapitánem stráží rodu Starků, když Rodrik dosáhl vysokého věku. I přesto, že pochází ze severu, tak je oslovován pane, protože drží rytířský titul.

Rodrik Cassel je…

první série (Hra o trůny)

Když se objevuje u Zimohradu dezertér z Noční hlídky, Rodrik o tom informuje Neda Starka. Poté při příjezdu krále Roberta Baratheona je jedním z těch, co krále vítají. Když Ned Stark odjíždí do Králova přístaviště a dojde k pokusu o zabití Brandona Starka, Rodrik dokáže rozpoznat vražednou dýku: čepel z valyrijské oceli a jílec z dračí kosti, což není obyčejná vražedná dýka.

Catelyn Stark se rozhodne odjet do Králova přístaviště, aby tuto zprávu oznámila Nedovi. Rodrik ji ale doporučuje doprovod v podobě několika stráží, jinak by mohla přijít k újmě. To ale Catelyn zásadně odmítá, protože by byla lehce pozorovatelná. Proto se Rodrik navrhne jako její osobní doprovod a to už Catelyn přijímá.

Rodrik se ocitá s Catelyn v Králově přístavišti a poté ji také doprovází zpět do Zimohradu. Když mají v zajetí Tyriona Lannistera a jsou přepadeni na své cestě do Orlího hnízda, pomáhá odvracet útoky, z kterých si nakonec odnese lehká zranění. Později, když Robb Stark táhne na Královo přístaviště, doporučuje Catelyn, aby šla vyjednat bezpečný přechod s Walderem Freyem.

druhá série (Střet králů)

Rodrik je přítomen při vyjednávání mírových podmínek ve stanu Robba Starka. Ten jej poté posílá zpět na Zimohrad, aby ochránil jeho bratry Brandona a Rickona před případnými útoky. Když se Rodrik konečně vrátí do Zimohradu informuje Brandona o útoku na Torrehenovu věž. Říká mu, že sice nemá příliš mužů, kvůli tomu, že skoro všechny má Robb, ale že dokáže sehnat dohromady 200 mužů a získat Torrehenovu věž zpátky. Brandon mu jeho plán schvaluje a posílá jej do Torrehenovi věže.

Když tímto Rodrik oslabí počet vojáků na Zimohradu, tak je později Theonem lehce dobyt. Jeho muži poté přivlečou zmrzačeného Rodrika. Ten odmítá Theonovi sloužit a ten jej chce dát do žaláře. Dagmer mu ale radí, ať jej radši na místě popraví, protože by mu Rodrik stejně nikdy nesloužil. Theon se i přes prosbu Brandona a Luwina nechá ovlivnit Dagmerem a popravuje jej.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO