Ros

Ros

Esmé Bianco Sezóny 3 2011 - 2013


Krásná prostitutka, se kterou byl zatím každý spokojen.

Ros je prostitutka, která se nachází v nevěstinci kousek od Zimohradu. Je proslulá svou krásou, dlouhými zrzavými vlasy a tím, že dokázala vždy plně každého obsloužit, tudíž se k ní všichni zákazníci rádi vracejí.

Z nejznámějších šlechticů za ní častokrát chodí Theon Greyjoy, který si jako každý jiný na ni nestěžuje. Jednou s ní byl i Jon Sníh, ale nedokázal s ní vydržet a odešel, protože když si pomyslel, že by spolu zplodili bastarda, tak by to byl jen další trest pro to dítě, protože to Jon zná z vlastní zkušenosti, když je bastardem hlavy Zimohradu Eddarda Starka.

Ros postupem času také pochopila, že svou práci ovládá na vysoké úrovni, a proto začala uvažovat nad prací v jednom z nevěstinců Králova přístaviště, které jsou ve vlastnictví Petyra Baeliše.

první série (Hra o trůny)

Po příjezdu krále Roberta Baratheona a Lannisterů do Zimohradu si Tyrion Lannister objedná prostitutku Ros, která s ním stráví odpoledne. Když se později ještě na Zimohradu potkává Tyrion s Theonem, tak mu Theon nabízí právě Ros, která ho nikdy nezklamala. Přitom Tyrion její služby už vyzkoušel.

O Ros se také baví Jon Sníh se Samem Tarlym na Zdi, když mu Jon říká, že s ní nedokázal strávit noc, za což se mu Sam směje. Pak se Ros objevuje na povoze, který míří do Králova přístaviště, protože chce pracovat právě tam. Na cestě ji přistihuje Theon, který jí říká, že mu bude chybět, protože byla nejlepší.

Ros si najde práci v místním nevěstinci, který patří Petyru Baelišovi. S její službou jsou opět všichni spokojeni, dokonce jednoho dne se objeví v posteli velmistra Pycelleho, který jí začne vyprávět nudné povídání o tom, kterým králům sloužil a po jeho monologu odchází Ros trochu frustrovaná.

druhá série (Střet králů)

Ros zaučuje nové mladé prostitutky, které se v jejich nevěstinci objevují. Do nevěstince poté přichází velitel místních stráží Janos Slynt, který má za úkol vyvraždit všechny Robertovy bastardy. Ros se tohle naštěstí netýká, protože s Robertem nikdy nespala, ale je zděšena tím, že dochází k zabití všech dětí.

Ros je nadále zdrcena smrtí dětí a Petyr jí vysvětluje, že takhle je mu k ničemu, tak mu Ros slíbí, že se dá co nejdříve do kupy. Tyrion najme Ros a další prostitutku jako dárek svému synovci Joffreymu. Joffrey ale není s dárkem očividně spokojen, proto Ros nutí, ať mlátí druhou prostitutku, aby jí to pořádně bolelo.

Královna Cersei Lannister zajme Ros, protože si mylně myslí, že je Tyrionovou milenkou. Pravou milenkou je Šae, která to společně s Tyrionem domluvila a nastražili Ros, která také o této lsti věděla. Po bitvě o Královo přístaviště jde Varys za Ros do nevěstince a žádá ji, ať se stane jeho špehem, protože potřebuje vědět všechny činy, které bude Petyr dělat.

třetí série (první část Bouře mečů)

Ros doprovází svého pána Petyra Baeliše do doků, kde si jde promluvit se Sansou Stark. Ros stojí opodál a baví se s Šae. Říká jí, ať svou paní chrání a to hlavně před Petyrem. Poté spolu odchází pryč.

Novým správcem pokladny se stává Tyrion Lannister, a tak mu Ros dává všechny Petyrovy spisy a účty. Následně jde Ros říci Varysovi vše, co zjistila během špehování svého pána. Petyr si objednal na svou loď dvě postele, což znamená, že si s sebou bude chtít vzít nějakou ženu a to konkrétně Sansu.

Petyr ale brzy zjistí, že jej Ros pro Varyse špehuje, a tak ji předhodí Joffreymu, který ji rozstřílí kuší.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO
loading…