Šae

Šae

Sibel Kekilli Sezóny 4 2011 - 2014


Tajemná žena, která pochází z oblasti na východ od Úzkého moře.

Šae je mladá dívka, která má příliš mnoho tajemství, tudíž o jejím původu se toho moc neví. Když promluví, tak lze snadno poznat, že nepochází ze Sedmi království, ale z oblasti na východ od Úzkého moře. Skutečný původ tedy není jasný, ale je jasné, že žila ve městě Lorath, což je jedno ze Svobodných měst.

Jako mladá měla vysoké ambice, ale zůstala u svých snů, protože chce být bohatá a mocná. Bohužel její postavení jí to nedovoluje, protože nepochází z žádné vlivné rodiny.

V Sedmi království se stala otrokyní a služebnou, což z ní určitě bohatou ženu neudělá. Šae se vyskytovala v táboře Tywina Lannistera, kde ji Bronn najal pro Tyriona Lannistera, aby si užil před bitvou.

první série (Hra o trůny)

Bronn domluví Šae, aby se s Tyrionem Lannisterem vyspala před bitvou, do které Tyrion musí jít. Hned jak ji Tyrion uvidí, je jí okouzlen a zalíbí se mu. Tyrion se snaží zjistit něco o jejím původu a životu, ale nedokáže se nic dozvědět, protože mu Šae nechce nic říct. Proto hrají hru na hádání života o tom druhém, kde Tyrion ani jednou nedokáže o Šae nic zjistit, což ho velmi překvapí.

Tywin Lannister jmenuje svého syna Tyriona novým pobočníkem krále, a tak se musí Tyrion přepravit do Králova přístaviště za králem Joffreym. Proto nabídne Šae, aby s ním odjela jako jeho milenka, což Šae pochopitelně ihned přijímá.

druhá série (Střet králů)

Šae je tajně v Tyrionově pokoji, když na ni Varys přijde. Řekne mu, že to není správné držet si zde milenku, ale přesto jeho tajemství neprozradí. Šae se také Tyrionovi svěří, že se v jeho komnatách nudí, a tak jí dohodí práci jako služebná Sansy Stark.

Když Sansa Stark přijde na to, že už může rodit, tak je u toho i Šae. Sansa po ní požaduje, ať to nikomu neříká, protože s Joffreym nechce mít žádné děti. Zde se ale objevuje Sandor Clegane a ten všechno královně řekne. Šae se poté ukáže pro Tyriona nebezpečná, protože po ní pátrá královna Cersei, ale Tyrion na královnu nastraží past, když se nechá naschvál chytit prostitutka Ros a Cersei si myslí, že dostala jeho milenku.

Před bitvou o Královo přístaviště leží Šae s Tyrionem v posteli. Ten jí nabízí, že může utéct, ale ona mu slibuje, že s ním zůstane. Během bitvy se Šae nachází v komnatách, kde jsou všechny ženy a Cersei se ji ptá na její původ. Ta jí řekne, že pochází z města Lorath. Po bitvě je zděšena Tyrionovým zraněním a nabízí mu útěk do Pentos, který Tyrion odmítá. Zde mu ale znovu potvrdí, že ho miluje a bez něj nikam nepůjde, a tak zůstává s Tyrionem nadále v Králově přístavišti.

třetí série (první část Bouře mečů)

Šae je nadále služkou Sansy Stark. Zrovna jsou spolu v docích a pozorují lodě. Brzy k nim přijde Petyr Baeliš a požádá Šae, aby šla pryč, protože si chce se Sansou o samotě promluvit. Šae jde opodál a baví se s Ros, která jí říká, ať Sansu ochraňuje a to hlavně před ním.

Šae jde po čase navštívit Tyriona, ale ten ji vynadá, protože ohrožuje jak jeho, tak i sebe, protože stále nikdo neví, že je jeho tajná milenka. Šae je následně velmi zklamána z toho, že si Tyrion musí vzít Sansu za ženu, protože mu to rozkázal jeho otec.

Tyrion začne Šae vysvětlovat, že to tak nikdy nechtěl, ale Šae stále žárlí a je na něj naštvaná. Po svatbě jde Šae ráno do jejich pokoje vyměnit prostěradla a je ráda, že Tyrion se Sansou nesouložil. Poté je pozvána k Varysovi, který jí dává diamanty a říká jí, ať odpluje z Králova přístaviště a Tyriona nadále neohrožuje. Šae ale nikam nechce odplout a odmítá jeho diamanty.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Šae je znepokojena tím, že se jí Tyrion vůbec nevěnuje, a tak se jej jednoho dne pokusí přepadnou v posteli. Tyrion nic nechce dělat, proto ji odmítne a následně jí zařídí převoz pryč z města, protože o její přítomnosti už ví i Cersei.

Nějakou dobu si myslíme, že Šae odplula pryč z Králova přístaviště, ale přitom je stále ve městě. Z ničeho nic se totiž zjeví na Tyrionově soudu, kde proti němu svědčí. O Tyrionovi říká takové lži a pomluvy, že to Tyriona velmi rozčílí.

Když Tyrion prchá ze svého vězení, jde do pokoje svého otce, kde narazí právě na polonahou Šae v jeho posteli. Tyrionovi dojde, že celou dobu byla s Tywinem, proto ji na posteli uškrtí.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO
loading…