Shireen Baratheon

Shireen Baratheon

Kerry Ingram Sezóny 3 2013 - 2015


Jediná dcera Stannise Baratheona.

Shireen je jediným potomkem Stannise Baratheona, kterou zplodil se svou manželkou Selyse Florent. Shireen má tři starší bratry, ale všichni zemřeli při porodu, a proto je Stannis velmi rád, že porod přežila alespoň Shireen.

Shireen má na levé straně tváře a částečně i na krku kůži pokrytou šedým odstínem, protože byla v mládí nemocná. Tato kůže se jí neustále odloupávala, dokonce i hrozilo, že zemře, ale Shireen boj nad nemocí vyhrála, a tak žije dál i s tímto neatraktivním vzhledem. Zřejmě kvůli této nemoci se z ní stala velmi jemná, tichá, mrzutá, ale i hodná holčička, která žije převážně osamělým životem.

Shireen se narodila na ostrově Dračí kámen, které je sídlem jejího otce. I když je jí devět let, tak už i tak umí perfektně číst a neustále si libuje v knížkách, které ji zabavují při pobytu v její komnatě.

Shireen Baratheon je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Po odjezdu Melisandry se jde Stannis podívat za svou manželkou a také za svou dcerou do jejich komnat. Když jej Shireen spatří, tak je velmi ráda, že po dlouhé době vidí svého otce. Hned se jej ptá, jestli vyhrál bitvu a také se ptá, kde je Davos Mořský. Stannis jí řekne, ať na sera Davose raději zapomene, protože je to zrádce.

Shireen jde potajmu navštívit sera Davose do vězení. Tam mu říká, že jej ráda vidí a dává mu knížku. Davos se přizná, že neumí číst, a tak se Shireen rozhodne, že ho to naučí. Když je ser Davos propuštěn z vězení, tak ho Shireen chodí pravidelně navštěvovat, díky čemuž si Davos zdokonaluje svou četbu.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Selyse má obavy o Shireen, která nesouhlasí s upálením svého strýce Axella Florenta, a proto požádá Melisandru, aby jí to vysvětlila. Melisandra jde za ní do komnaty a baví se s ní o tom.

Shireen i nadále učí sera Davose čtení, Davos se sice zlepšil, ale stále to není ta nejlepší úroveň. Když se baví o pašerácích, tak si Davos uvědomí, že by si mohli půjčit peníze u Železné banky a na to by bez Shireen nepřišel. Dává jí papír a brk a chce po ní, aby psala to, co říká. Poté tento dopis pošle do Braavosu.

Shireen i její matka Selyse cestují společně se Stannisem na sever ke Zdi. Shireen je přítomna na Černém hradu, kde se dívá na všechny mrtvé bratry Noční hlídky.

pátá série (Hostina pro vrány)

Shireen začne na Černém hradě učit Fialku číst, což se nelíbí její matce. Později navštíví svého otce a zeptá se ho, zda se za ni stydí. Stannis jí řekne, že ji nadevše miluje, čímž ukáže, že i jeho kamenné srdce má pro něco slabost.

Stannis, jeho rodina a armáda opouští Černý hrad a vydávají se na Zimohrad. Tažení je však přerušeno velmi špatným počasím. Podmínky se čím dál horší, proto Melisandra navrhne, ať obětují královskou krev, díky čemuž zima pomine. Stannis si uvědomí, že královskou krev má jeho dcera Shireen, proto si jde s ní promluvit. Shireen mu řekne, že pro něj udělá cokoliv, proto Stannis dá na Melisandřinu radu a rozhodne se ji upálit.

Vše je připraveno, proto je Shireen odvedena ke kůlu, ke kterému ji přiváží a zapálí oheň. Selyse, matka Shireen, si v té chvíli uvědomí, co se děje, a začne prosit svého muže, ať ji neupalují. Shireen s pláčem a křikem podléhá ohni.

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO
loading…