Styr

Styr

Yuri Kolokolnikov Sezóny 1 2014 - 2014


Vůdce Thennů, jednoho z kmenů Svobodného lidu.

Styr je severský bojovník pocházející z kmene Thennů. Nese titul Magnar, což je označení pro vůdce. Thennové jsou nejdivočejším kmenem na sever od Zdi, jsou známí svými velmi silnými bojovníky a kanibalismem. Právě kanibalismus je pro ně něco jako rituál, kterým pomstí jejich nepřátele za to, že se jim postavili.

Vzhledem ke své velikosti to Styr velmi dobře umí s obouruční sekerou, která pro něj nepředstavuje žádnou váhu. Nějakým způsobem se domluvil s Mancem Nájezdníkem, aby spojili své síly a vydali se společně na jih.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Styr a jeho skupinka Thennů přijdou z jihu do tábora divokých, kde se nachází Tormund a Ygritte. Styr není nadšen z toho, že se Tormund nechal zradit vránou, ale nijak víc to neřeší.

Divocí pokračují v plenění vesnic. V jedné z nich Styr ušetří mladého chlapce, kterému dá za úkol utíkat na Černý hrad, aby řekl bratrům Noční hlídky, že se divocí blíží. Pod dalším útokem je pak Moleovo městečko, které divocí opět vyplení.

Styr se s ostatními členy utáboří před Černým hradem a čekají na Manceho signál. Když se konečně objeví, tak zaútočí na Černý hrad. Uvnitř hradu se Styr dostane do souboje s Jonem Sněhem, který ho zabíjí.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO