Tommen Baratheon

Tommen Baratheon

Dean-Charles Chapman Sezóny 5 2011 - 2016


Dobrosrdečný syn Roberta Baratheona a Cersei Lannister, který se ve světě nedokáže orientovat.

Tommen Baratheon je nejmladším z dětí krále Roberta Baratheona a královny Cersei Lannister. Jeho staršími sourozenci jsou sestra Myrcella a bratr Joffrey. Jako jeho sourozenci, tak i on si myslí, že jeho otcem je král Robert, ale není tomu tak, protože je výplodem incestního vztahu mezi Jaimem Lannisterem a Cersei Lannister.

I přes svůj velmi útlý věk se Tommen jeví jako dobrosrdečný mladík a charakterově tak vyznívá jako přesný opak svého staršího bratra. Neoplývá například ani tak pevnou vůlí jako Joffrey, který ho od útlého dětství zřejmě i často šikanoval.

Tommena hrál v prvních dvou sériích mladý herec Callum Wharry, které ve čtvrté sérii vystřídal Dean-Charles Chapman.

Tommen Baratheon je…

první série (Hra o trůny)

Stejně jako jeho starší sourozenci, ani Tommen ve skutečnosti není synem krále Roberta Baratheona, nýbrž synem svého strýce Jaimeho Lannistera, přestože žádné z dětí tuto skutečnost dosud neví. Spolu s celou svou královskou rodinou Tommen putuje na Zimohrad, kde král Robert žádá o pomoc Eddarda Starka.

Tommen se vrací s celou svou rodinou zpět do Králova přístaviště, kde se účastní soubojového klání na počest nového pobočníka krále Eddarda Starka. Následně je nadále po boku své sestry Myrcelly a své matky Cersei.

Poté, co Joffrey nastoupí na Železný trůn jako nový král Sedmi království, Tommen se automaticky stává jeho přímým dědicem do doby, než Joffrey zplodí vlastního syna.

druhá série (Střet králů)

Tommen je na slavnostním turnaji svého bratra Joffreyho a je nadšen příchodem svého strýce Tyriona. Tommena ale později potká nemilá událost, protože se jeho sestra Myrcella zasnoubila s nejmladším potomkem rodu Martellů a tudíž musí za ním odplout. Když její odjezd Tommen sleduje, tak se rozbrečí, za což jej pokárá jeho starší bratr Joffrey.

Během bitvy o Královo přístaviště se Tommen nachází po boku své matky. Spolu sedí na Železném trůnu a Cersei má strach z toho, že je přijdou zajmout jednotky Stannise Baratheona. Proto má pro sebe a Tommena připravený jed. Dveře do trůnního sálu se sice otevřou, ale je v nich Tywin Lannister, takže jsou zachráněni.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tommen se účastní svatby svého bratra Joffreyho, který na svatební hostině po požití jedu umírá. Jeho nástupcem se má stát právě Tommen, který o tom diskutuje se svým dědečkem Tywinem. Ten mu říká, že nastávající král musí mít hlavně moudrost, protože právě tato vlastnost všem předešlým králům chyběla.

Před slavnostní korunovací jej začne po nocích tajně navštěvovat Margaery Tyrell, která si jej potřebuje získat na svou stranu, aby se stala jeho manželkou. Po královské korunovaci se koná soud Tyriona Lannistera, a protože je Tommen příliš mladý a nezkušený, soud dá na starosti svému pobočníkovi Tywinovi.

pátá série (Hostina pro vrány)

Po smrti svého dědečka se Tommen zaměří na nadcházející svatbu s Margaery. Povinnosti v Malé radě předá své matce, která začne jmenovat lidi do nových funkcí. O několik týdnů později si Tommen bere Margaery za ženu.

Margaery brzy začne být rozčílená a to kvůli tomu, že Vrabčáci zavřeli do vězení jejího bratra Lorase Tyrella. Nejprve Tommen zajde za svou matkou, ale ta mu řekne, že s tím nemá nic společného. Poté si to namíří za Nejvyšším vrabčákem, se kterým se ani nesetká, protože mu to Vrabčáci nedovolí.

Brzy poté je i Margaery zavřena do vězení, proto Tommen netuší, co má dělat. Začíná se vztekat a brzy si uvědomí, že jakožto král nemá vůbec žádnou moc.

šestá série (Tanec s draky)

Tommen se snaží svou manželku získat zpátky, ale stále se mu to nedaří. Několikrát se však sejde s Nejvyšším vrabčákem, který ho natolik zmanipuluje, že Tommen vyhlásí vládu Koruny a víry v Sedm. Díky tomu se Margaery může vrátit do svých královských komnat.

Cersei se snaží svého syna získat zpátky, ale ten se od ní neustále oddaluje, protože podléhá vlivu Nejvyššího vrabčáka. Nejvyšší vrabčák si uvědomí, že Cersei bude chtít u svého soudu udělat rozsouzení v souboji, a proto Tommenovi řekne, ať zruší tento rozsudek. Ten to následně udělá, a proto se Cersei přesune k zoufalému činu.

Když se koná Cersein soud, tak se Tommen vypraví do Baelorova septa. U jeho dveří však stojí Gregor Clegane, který mu však nedovolí opustit jeho komnaty. A z dobrého důvodu, Cersei nechtěla, aby byl Tommen v Baelorově septě, protože ho plánovala vyhodit do povětří. To se jí také povedlo, což ale Tommena to zničilo. Nedokázal přetrpět smrt své manželky, a proto si sundá svou královskou korunu a spáchá sebevraždu tím, že vyskočí z okna.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO
loading…