Unella

Unella

Hannah Waddingham Sezóny 2 2015 - 2016


Septa víry v Sedm a oddaná následovnice Nejvyššího vrabčáka.

Septa Unella je ženou víry. Pochází z Králova přístaviště, kde se stala septou a oddanou následovnicí Nejvyššího vrabčáka. Její vírou je víra v Sedm, tedy v náboženství, které je nejvíce rozšířeno po Západozemí. Unellino postavení se zvýšilo ve chvíli, kdy se Nejvyšší vrabčák dostal k moci a ovládal politické dění celého Králova přístaviště.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Cersei Lannister je „zatčena“ Nejvyšším vrabčákem, proto si pro ni přijdou septy, aby ji zavřely do vězení. Septa Unella popadne Cersei, která se vzpírá, ale nic jí to není platné. Poté ji Unella pravidelně navštěvuje a nabízí jí vodu, kterou jí dá pouze ve chvíli, když se přizná ke svým činům. Cersei to všechno silně odmítá.

Cersei se ke svým hříchům po čase přizná, proto jí Nejvyšší vrabčák dovolí návrat do Rudé bašty. Musí však nejdříve vykonat cestu pokání, proto je svlečena a prochází celým městem zcela nahá. Za ní chodí Unella, která řve: „Hanba! Hanba!“ Takto jdou až do Rudé bašty.

šestá série (Tanec s draky)

Septa Unella pravidelně navštěvuje královnu Margaery Tyrell, které předčítá. Tyto návštěvy probíhají velmi často, proto se Margaery naučí nazpaměť skoro všechny pasáže, které jí Unella předčítala.

Margaery je díky svému manželovi osvobozena, ale musí být neustále doprovázena Unellou, která ji má hlídat. Unelle se nejprve nelíbí, když Margaery jedná s Olennou, ale nakonec si nevšimne ničeho podezřelého.

Když vybuchne Baelorovo septum, tak se Unella nachází jinde. Cersei ji uvězní a poté ji předá Gregoru Cleganeovi, který ji bude mučit tak dlouho, dokud nezemře. Proto je nám její osud utajen, ale pravděpodobně podlehla Gregorovu mučení.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO
loading…