Walder Řeka

Walder Řeka

Tim Plester Sezóny 2 2013 - 2016


Jeden z mnoha bastardů lorda Waldera Freye.

Walder Řeka, kterému všichni říkají Černý Walder, je jedním z mnoha bastardů lorda Waldera Freye z Dvojčat. Jakožto bastard nemá dědičné nároky na otcův majetek. Často pobývá po boku svého nevlastního bratra Lothara Freye.

Walder Řeka je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Walder cestuje se svým nevlastním bratrem Lotharem do Řekotočí, kde diskutuje s Robbem Starkem. Robb chce navázat opětovné spojenectví s lordem Walderem, proto žádá jeho syny o spolupráci. Walder mu říká, že spolupráce bude možná, ale pouze za několika jasných podmínek. Po menší domluvě Robb a jeho strýc Edmure souhlasí.

Robb jede na svatbu svého strýce, která se koná na Dvojčatech. Na svatbě a hostině Waldera moc nevidíme, ale jakmile začne krveprolití, tak si jej dostatečně užijeme. Nejprve pomáhá ostatním vojákům ve vyvražďování vazalů rodu Starků a následně zabíjí Catelyn Stark, když jí nožem podřízne hrdlo.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Na Dvojčatech přijdou Walder a Lothar za svým otcem, aby mu oznámili, že Černá ryba zabral Řekotočí. Walder jim začne nadávat a řekne jim, ať před hrad dovedou Edmura, díky kterému Černá ryba povolí.

Lothar a Walder svého vězně Edmura skutečně přivedou před hradby Řekotočí a vyhrožují Černé rybě, že mu oběsí synovce. Bryndena to však nijak nevystraší. Později do tábora přijede Jaime Lannister s lannisterskou armádou a rozkáže bratrům Freyům, ať se postarají o tábor, který je ve špatném stavu. Walder jeho rozkazům odporuje, ale když mu Jaime zlomí nos, tak začne poslouchat.

Řekotočí je díky Lannisterům opět zabráno, proto se na Dvojčatech koná hostina. Když už jsou všichni pryč, tak lord Walder hledá své syny. V tom se na hostině objeví Arya Stark, která mu řekne, že jeho dva syny zabila a přidala je jako přísadu do koláče, který lord Walder právě jí.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO