Wun Weg Wun Dar Wun

Wun Weg Wun Dar Wun

Ian Whyte Sezóny 2 2015 - 2016


Jeden z posledních obrů, který přežil masakr v Tvrdodomově.

Wun Weg Wun Dar Wun, kterému všichni říkají zkráceně Wun Wun, je jedním z posledních obrů žijících za Zdí. Všichni divocí společně vedli útok na Černý hrad, ale bitvu prohráli. Během bitvy nebyl Wun Wun nikde vidět, proto není jasné, zda se bitvy o Černý hrad účastnil.

Na území na sever od Zdi se obecně tvrdí, že obři jsou velmi vzácní tvorové, kterých už moc není. Wun Wun je tím pádem jedním z posledních obrů, kteří žijí. Ba o co víc, je docela dost možné, že je vůbec posledním žijícím obrem, protože většina posledních obrů padle v bitvě o Černý hrad.

Na první pohled se sice může zdát, že je Wun Wun nemotorný a tvrdohlavý, ale ve skutečnosti se jedná o poměrně hodného a rozumného obra, který má smysl pro úctu. Jeho úctu si však získá jen málokdo.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Jon Sníh se společně s Tormundem a vybranými členy Noční hlídky vydává do Tvrdodomova, kde se snaží přesvědčit všechny divoké, aby odešli na jih od Zdi, protože zde na severu je čeká jen zkáza. Brzy se koná schůze všech hlavních divokých, mezi kterými je i obr Wun Wun. Většina divokých se shodne na tom, že Jon má pravdu, proto dají na jeho apelování a souhlasí s odchodem na jih.

Když už se pomalu připravují k odplutí, tak do Tvrdodomova vpadnou bílí chodci, kteří vraždí všechny živé. Wun Wun je jedním z mála divokých, kterému se podaří dostat bezpečně pryč.

Jon přichází s divokými na Černý hrad, kde jsou všichni bratři Noční hlídky svědky dvou velkých událostí – divocí jdou na jih od Zdi, kde nemají co pohledávat, a bratři vidí jednoho z obrů, o kterých si mysleli, že nikdy neexistovali.

šestá série (Tanec s draky)

Divocí vtrhnou na Černý hrad a to díky Wun Wunovi, který rozrazí zavřenou bránu. Všichni přišli zachránit Jona Sněha, který po útoku svých bratrů padl. Během útoku bratři Noční hlídky několikrát střelí Wun Wuna, který si ze svých šrámů nic nedělá.

Oživený Jon dává dohromady armádu, aby dobyl Zimohrad. Nejdříve se zastaví u divokých, po kterých chce, aby za něj bojovali. Nikomu se však nechce, proto jim Tormund vysvětluje, že za něj musí bojovat, protože jen díky Jonovi právě žijí. Jako první se rozhodne souhlasit právě Wun Wun, který Jona osloví a poté odejde. Tím dal najevo, že bude po jeho boku.

Když se Jonovi podaří vytvořit armádu, tak táhne na Zimohrad, kde bojuje s armádou rodu Boltonů. Wun Wun je samozřejmě přítomen a rozdává patřičné rány. Když je bitva za pomoci armády Arrynů vyhrána, tak Wun Wun, Jon a Tormund běží na Zimohrad, kde chtějí zabít Ramsayho Boltona. Wun Wun vyrazí bránu Zimohradu, ale už není schopen pokračovat, protože je už moc zraněn. V poslední chvilce svého života se podívá na Jona a poté dostává ránu šípem do oka z luku Ramsayho. Tím je (možná) poslední obr mrtev.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO
loading…