Yoren

Yoren

Francis Magee Sezóny 2 2011 - 2012


Náborář Noční hlídky.

Yoren je bratr Noční hlídky, který plní funkci náboráře. K Noční hlídce byl donucen vstoupit, kvůli vraždě, když zabil vraha svého bratra. Byla to pro něj jasná volba, protože nechtěl zemřít, a tak se dobrovolně rozhodl vstoupit k Noční hlídce.

Po odpracování určité doby se z něj stal náborář. Má za úkol cestovat po Sedmi království a vyhledávat nové rekruty pro Noční hlídku. Hledá ty, kteří jsou ochotni se dobrovolně přidat nebo ty, kteří jsou takhle potrestáni za své zločiny (tato varianta bývá mnohem častější).

Yoren je zkušený bojovník a i přes to, že musí nabírat rekruty, tak i tak dokáže dobře šermovat. Díky svým cestám poznal mnoho nových lidí, což se nepovede každému členovi Noční hlídky.

první série (Hra o trůny)

Yoren se na Černém hradu spřátelí s Tyrionem Lannisterem, když si v kuchyni vykládají své zážitky. Poté Yoren souhlasí, že pojede s Tyrionem do Králova přístaviště, aby nabral nové rekruty. Cestou se zastaví v Zimohradu a poté v Hostinci na rozcestí, kde Catelyn Stark zajme Tyriona.

Yoren ihned spěchá do Králova přístaviště, kde si to zamíří přímo za Nedem Starkem. Tomu oznamuje, že přijel pro nové rekruty a také mu přijel oznámit, že jeho manželka zajala Tyriona.

Při veřejném přiznání Neda Starka se v davu objeví i jeho dcera Arya. Když dojde k rozhodnutí, že má být Ned popraven, Arya se k němu pokouší dostat a narazí na Yorena. Ten ji chytne a odtáhne ji pryč. V jedné uličce jí ustřihne vlasy a řekne jí, že od této chvíle je chlapec jménem Arry, kterého má dovést k Noční hlídce. Yoren tím ale myslí, že ji vezme na Černý hrad, ale cestou ji vysadí v Zimohradu. Musí se ale vydávat za chlapce, protože dívky se nemohou stát členy Noční hlídky.

druhá série (Střet králů)

Yoren pokračuje v cestě na Černý hrad. Při jedné zastávce přijedou do jejich tábora vojáci z Králova přístaviště a ptají se po bastardovi bývalého krále Roberta Baratheona. Yoren jim ale vysvětluje, že tihle rekruti už jsou součástí Noční hlídky, tudíž žádný rozkaz na jejich odvoz neplatí. Vojáci jedou pryč, ale vyhrožují, že se vrátí.

Večer v táboře se Yoren baví s Aryou proč nespí. Arya mu řekne, že musí neustále myslet na vrahy, kteří zabili jejího otce. Yoren jí poradí, ať si před spánkem opakuje jejich jména, což Yorenovi samotnému kdysi pomohlo.

V ten samý večer jsou ale přepadeni vojáky z Králova přístaviště. Těch je tentokrát více a hledají Gendryho. Yoren je zraněn střelou z kuše a i poté dokáže zabít pár dalších útočníků. Nakonec je zabit serem Amory Lorchem.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO