Gilmorky v číslech: Kolik měla Emily služebných a kolik šálků kávy Lorelai a Rory vypily?

Gilmorky v číslech: Kolik měla Emily služebných a kolik šálků kávy Lorelai a Rory vypily?

8.11.2016 17:00


Gilmorova děvčata jsou seriál plný hromady popkulturních narážek a odkazů, kterých si snad ani jeden divák není schopen úplně všimnout. Naštěstí existují někteří velice pozorní diváci, kteří vyčíslili počet různých narážek nebo si všimli, jak často se v seriálu pije káva.


503 šálků kávy

Nezáleží na tom, jestli to byly hrníčky nebo kelímky a jak byly hluboké, přesto je to velká spousta kávy, kterou Lorelai a Rory během celého seriálu vypily. (Nejvíce jich zvládly v první řadě, bylo jich 80.)

359 zmínek o hudbě

Častým tématem rozhovorů Rory a Lane je právě hudba. Obě dívky mají velice široký hudební záběr, stejně jako Lorelai a jiné postavy. V seriálu si také zahrály některé hudební hvězdy, například Sebastian Bach (bývalý frontman skupiny Skid Row) hrál kytaristu Gila, Carole King (autorka úvodní znělky ‚Where You Lead‘) hrála majitelku obchodu s hudebními nástroji a v seriálu se objevila také kapela The Bangles.


339 zmínek o knihách

Tolik knih postavy v seriálu buď četly, mluvily o nich nebo jsme je zahlédli. (Seznam všech knih na Buzzfeedu nebo na webu Black, White & Read Books)

284 zmínek o filmech

Ať už jde o filmy, které v seriálu někdo sleduje, baví se o nich nebo se o nich někde píše. (Seznam všech zmíněných filmů najdete například na Buzzfeedu)

168 zmínek o televizních seriálech

Často jde o starší pořady nebo také talk show nebo pořady o vaření, ale objeví se mezi nimi novější kousky, jako třeba Lost. Diskutéři na Redditu se také pokusily poskládat opačný seznam, a to filmů a seriálů, které se zmiňují o Gilmorových děvčatech.

71 pátečních večeří

Ne spoustě z nich se vždycky alespoň dva lidé alespoň trochu pohádali. Večeří ale celkem muselo být nejméně 200.

62 prací

Počtem prací, zaměstnání nebo vážně míněných koníčků Kirk přesáhnul dvě desítky. Celý seznam si můžete pročíst v našem přehledu.

58 služebných

To je to nejmenší známé číslo, které svědčí o počtu služebných, které Emily v seriálu vystřídala. A to nikdo neví o těch, které se v seriálu neobjevily nebo o nich Emily nikdy nemluvila.

14 festivalů

Městečko Stars Hollow je proslulé svými festivaly. Každý rok dokážou obyvatelé oslavit příchod každého ročního období, anebo si užít pletací či taneční maraton, festival živých obrazů nebo historické rekonstrukce slavných i neslavných bitev.

Foto: The WB/CW


Jít na Gilmore Girls | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!