Neodvysílaný pilotní díl byl o deset minut delší

Neodvysílaný pilotní díl byl o deset minut delší

24.10.2016 13:30


Sookie neměla být Sookie a Dean neměl být Dean. Tedy postavy v seriálu samozřejmě být měly, ale jejich rolí se měli ujmout zcela jiní herci. Mihli se v nedovysílaném pilotním díle, o jehož existenci jste možná neměli tušení.


Když tvůrkyně seriálu Amy Sherman-Palladino nabízela stanici WB (nynější CW) pilotní díl Gilmorových děvčat, nepřišla za stanicí se seriálem, který dnes známe. Ale s trochu jinou, upravenou verzí. Původní pilotní díl se lišil v obsazení některých herců a také ve stopáži – byl o deset minut delší. Rory se v něm procházela s Deanem, Sookie vybuchla trouba a Lorelai prosila harfistku, aby se k zákazníkům hotelu chovala mileji. Ostatně se můžete víc dočíst ve zveřejněném scénáři.

Nový pilotní díl, který známe a který měl premiéru 5. října 2010 (epizoda S01E01 Pilot) je přetočený, zkrácený a s jinými herci. Což samozřejmě není nic neobvyklého, tohle se u seriálů děje běžně. Neodvysílaná první epizoda nakonec ale přece jen vyšla – ovšem na DVD v bonusových materiálech.


Změněná byl od první scény. Připomeňte si příchod Lorelai do bistra k Lukovi, kam přišla žebrat o kávu.

Thumbnail Play icon

A teď si video pusťte ještě jednou, vypněte si zvuk, aby vám na začátku nehrála melodie písně There She Goes od The La's, ale pusťte si Every Day is a Winding Road od Sheryl Crow. Tahle píseň tam hrála původně. A Lukovo bistro se jmenovalo Duke's Cup.

Podle popisu webu Hellogiggles se v neodvysílaném pilotu méně pracuje s kamerou a střihem, všechny dialogy probíhají „v jednom záběru“ bez prostřihů. A Lorelai se chová trochu víc formálně a méně vřele.

(Drella byla původní Sookie. Foto: WB/CW)

Mnohem zajímavější ale je, že v seriálu vůbec nehraje Melissa McCartney. Roli Sookie původně dostala Alex Borstein, která nakonec hrála harfistku Drellu (a taky slečnu Celine). Musela se spokojit s jinou postavou proto, že tehdy měla uzavřenou smlouvu na výrobu komediální MADtv a nemohla dělat obojí zároveň, jak prozradila v rozhovoru pro Buzzfeed.

(Tohle byl první Dean. Foto: WB/CW)

A pak je tady Dean, druhý zásadní rozdíl v hereckém obsazení. Nejprve ho totiž hrál Nathan Wetherington, což potvrdí i IMDb, který ale za sebou nemá žádnou závratnou kariéru a krátce se mihl jen v pár kriminálkách. Jared Padalecki se prý do role nakonec hodil víc, takže ji získal a v seriálu se udržel až do páté řady.

Jak vypadalo první setkání Rory s Deanem si můžete připomenout v přiloženém videu, ve kterém fanoušek porovnává scény s oběma herci. Posuďte sami, kdo by se vám líbil víc.

Thumbnail Play icon

Jít na Gilmore Girls | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!