Vrátí se znovu Gilmorova děvčata? Netflix má zájem, tvůrci si nechali zadní vrátka

Vrátí se znovu Gilmorova děvčata? Netflix má zájem, tvůrci si nechali zadní vrátka

15.11.2017 18:20


Na konci listopadu uplyne rok od premiéry čtyř nových epizod Gilmorových děvčat. Streamovací služba Netflix vzkřísila fanoušky milovaný seriál, vrátila do něj drtivou většinu původních herců a oslovila i jeho původní autory. A je možné, že do Stars Hollow se diváci ještě někdy podívají.


„Mami?“ – „Ano?“ – „Jsem těhotná.“

Těmito čtyřmi slovy skončil zatím poslední díl příběhu ze života Gilmorových děvčat: Emily, Lorelai a Rory. Otevřený konec ihned pobídl fanoušky ke spekulacím o tom, jestli je to skutečně naposledy, kdy se s hlavními hrdinkami tohoto ikonického seriálu „nováckých“ víkendových dopolední vidíme. A nikdo z tvůrců ani protagonistů tyto domněnky nevyvrátil. Ani nepotvrdil.


(Emily, Lorelai a Rory. Gilmorova děvčata. Foto: Netflix)

„Ve svém životě nikdy nic nevylučuji. Když se lidé ptali, jestli natočíme o Gilmorkách film, říkala jsem si: ‚To těžko.‘ Ale nechtěla jsem říkat ne. Proč totiž čemukoliv hned říkat ne?“ odpovídala autorka seriálu Amy Sherman-Palladino na otázku v rozhovoru pro TVLine krátce po premiéře čtyř devadesátiminu­tových epizod s podtitulem A Year in the Life.

Letos v březnu jeden z vrchních představitelů Netflixu Ted Sarandos připustil, že „probíhají velmi předběžná jednání“ o možném pokračování. Nic oficiálního, jak tehdy potvrdily i herečky Lauren Graham (Lorelai) a Alexis Bledel (Rory). Streamovací gigant Netflix má ovšem o pokračování pochopitelně zájem. Důvody jsou jasné: vyčíslitelný úspěch.

Embed from Getty Images

Na konci roku 2016 měl Netflix podle Business Insideru necelých 94 milionů předplatitelů (53 % z USA), z toho přes 6 milionů se k odběru přihlásilo právě v posledním čtvrtletí tohoto roku, kdy měla premiéru jak nová Gilmorova děvčata, tak historické drama The Crown, marvelácký Luke Cage a doznívala i sláva první řady letních Stranger Things.

Jsou to ještě další čísla. Respektive jedno číslo, podrobněji nekomentované. Nová Gilmorova děvčata podle zhruba měsíc starých statistik zaujímají první místo mezi seriály, které diváci zhlédli během jednoho dne (tzv. binge-watching, v češtině to asi nejlépe vystihuje spojení „seriálový maraton“). Podrobnější komentář statistik přináší například český web Filmtoro.

(Zdroj: Netflix)

Gilmorova děvčata tedy Netflixu (i studiu Warner Bros., které vlastní práva na seriál) přinesla velký úspěch. Zástupci streamovací služby se tím netají. Do karet jim hraje i doložka ve smlouvě, kterou letos na jaře Amy Sherman-Palladino uzavřela s konkurenčním Amazonem a jeho Prime Video videotékou, která například čerstvě oznámila, že chystá seriál ze světa Pána prstenů. Výjimka autorce a jejímu muži Danu Palladinovi zaručuje, že se můžou věnovat tvorbě možného pokračování Gilmorek na Netflixu – zatímco pro Amazon právě připravují dramedy The Marvelous Mrs. Maisel, která letos dostala objednávku rovnou na dvě série. Ta první začne 29. listopadu 2017. Pilotní díl už je od března venku.

Thumbnail Play icon

„S Amazonem jsme se dohodli na takové malé skulince, která nám zabezpečuje, že kdybychom se k tomu rozhodli a kdybychom se s děvčaty zase dali dohromady u nápadu, který by fungoval, budeme k tomu mít volné ruce,“ přiblížila detaily dohody Amy Sherman-Palladino webu RadioTimes.

Chtěli byste, aby Gilmorova děvčata pokračovala? A jaké pokračování byste si představovali? Napište nám do komentářů.


Jít na Gilmore Girls | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!