Lane Kim

Lane Kim

Keiko Agena Sezóny 8 2000 - 2016


Lane Kimová je (hned vedle Lorelai) nejlepší kamarádka Rory. Jejich přátelství začalo v mateřské školce, když Lane nabídla Rory pastelky, a od té doby jsou jako nerozlučná dvojka. Avšak Lane na rozdíl od Rory musí doma čelit nemalým překážkám, jelikož její máma, paní Kimová, neschvaluje mnohé světské radosti. Lane proto podniká různé tajné výlety a rebeluje proti domácímu řádu, jak to jenom jde. Občas zajde na nějaký ten rockový koncert, dopřeje si nezdravé jídlo a nebo jenom tak z vlastního hecu si obarví vlasy. Neboť jak je známo, zakázané ovoce chutná vždy nejlépe.

První série

Lane a Rory spolu sdílí všechny své zážitky. Jedna druhé dokáže vždycky poradit a dodat odvahy, když je to třeba. Proto není divu, že ani Roryin odchod na Chilton na tom nic nezmění. Stále jsou skvělé kamarádky. Pak ovšem do jejich vztahu nepřímo vstoupí Dean a Rory má oči jenom pro něj. Lane si kvůli tomu připadá odstrčená a sama. A do tohoto vnitřního zmatku se vetře ještě jeden školní trapas. Lane si neví rady, a tak uteče ke Gilmorovým. Tam se jí dostane pochopení a vztah s Rory se taky urovná. Vše je opět jako za starých dobrých časů.

Ale nebyla by to Lane, kdyby jí neotrnulo. Rychle zase začne koukat po klukách. Jednoho si také vyhlídne, ale moc dobře to neskončí. Jako nadějný ctitel se ukáže až Henry Cho, se kterým se seznámí na chiltonském večírku. Ale brzy se v Lane vyklube jedno velké dilema. Přestože je Henry sympatický, milý a zábavný, ona s ním nemůže být, protože tenhle mladý korejec je přesně ta partie, kterou by jí máma sama dohodila. A to Lane děsí ze všeho nejvíc!