Lorelai Gilmore

Lorelai Gilmore

Lauren Graham Sezóny 8 2000 - 2016


Lorelai Gilmorová je svobodná matka, která vychovává dceru Rory podle svých nekonvenčních pravidel. Často se ráda nechává unášet fantazií a při konverzaci střílí jednu hlášku za druhou. Svoji filmovou vášeň dokáže překonat snad jenom fanatickou závislostí na extra silné kávě. A ačkoliv její chování se může občas zdát lehkovážné až nezodpovědné, pravda je kolikrát docela jinde. Lorelai je velice vstřícná a chápavá žena, jež je schopná obětovat cokoliv, aby učinila své blízké šťastnými. A to platí dvojnásob u Rory, na které jí záleží víc než na sobě samé.

První série

Lorelai vede poklidný život ve Stars Hollow. Je obklopena přáteli a sama je velice úspěšná žena, která vede hotel Nezávislost. Jednoho dne se však mnohé změní, když její dceři Rory přijde dopis z Chiltonu. Byla přijata ke studiu na soukromé univerzitě. A právě tam se Lorelai setká s profesorem Maxem Madinou. Oba si padnou do oka a brzy to mezi nimi začne jiskřit. A ačkoliv se Lorelai snaží svoji dceru ochránit a nepřeje si, aby věděla o tomhle románku, stane se pravý opak.

Po malé aféře během Dne rodičů vše vyjde najevo a Max je nucen se s Lorelai rozejít. Ta jeho rozhodnutí víceméně chápe, snaží se na něj zapomenout a chvíli se jí to i daří. Do Stars Hollow se zcela nečekaně vrátí Christopher, otec Rory. V jeho náručí Lorelai podlehne a nechá se z přemíry nostalgie svést k milostnému úletu. Sama však moc dobře ví, že by jejich vztah neměl budoucnost. Odmítne Christopherovu nabídku k sňatku a raději zůstane sama s Rory.

Do jejího života ale brzy nato zasáhne návrat Rachel. Ta kdysi bývala Lukovou přítelkyní a nyní se vrátila z dlouhých cest, což by Lorelai nemuselo vůbec vadit. Ta ovšem na Rachel zjevně žárlí, čehož si všimnou i někteří obyvatelé Stars Hollow. Lorelai se však v myšlenkách stále zaobírá Maxem Madinou. I přes veškerou snahu na něj nedokáže zapomenout, a proto se rozhodne ho navštívit. Její iniciativa se nakonec ukáže jako správné rozhodnutí.

Pomalu ale jistě se jim podaří obnovit jejich staronový vztah. A když už se Lorelai zdá, že ji nemůže nic překvapit, objeví se Luke, který se nechtěně stane příčinou první hádky mezi ní a Maxem. Lorelai je z toho zmatená, protože nikdy by nic takového neočekávala. Obzvlášť Maxovu žádost o ruku, jež si docela nešikovně načasoval. Avšak s druhým pokusem o sňatek přijde jedno velké kopretinové překvapení. Přesně takové, které si Lorelai vysnila.