Paris Geller

Paris Geller

Liza Weil Sezóny 8 2000 - 2016


Paris Gellerová umí být vždy a za všech okolností brutálně upřímná. Nebojí se vyvolávat nepříjemné konverzace, jelikož bravurně zvládá umění argumentace. Je jednou z nejchytřejších studentek na Chiltonu a nejspíš také na Yaleu. A není tudíž divu, že se svojí cílevědomostí sklízí tolik úspěchů. Ať se to již týká pozice šéfredaktora ve školních novinách Franklin, nebo čestné funkce prezidentky studentské rady. Vzdělání a vysoké ambice jsou pro ni absolutní prioritou.

První série

Paris je na Chiltonu nedostižná premiantka, kterou vždy doprovází její kamarádky, Madeline a Louise. Když ale na univerzitu nastoupí Rory, začne se Paris obávat případné konkurence. Potajmu si novou studentku proklepne a zjistí si o ní pár informací. Sama k ní ovšem cítí tak silný odpor a nesnášenlivost, že jí to dá najevo hned první den. A od té doby Rory trápí a ponižuje vždycky, když se jí naskytne příležitost.

Dívčí válka, kterou Paris zažehla, směle pokračuje dál! Ona a její kamarádky dál ztrpčují Rory život, jak jenom mohou. Drobný obrat k lepšímu nastane až ve chvíli, kdy Rory ubezpečí Paris, že s Tristanem nechodí, a ani o to nemá zájem. Má to však jen dočasné trvání. Během slavnostního plesu se strhne ostrá hádka, když Paris v záchvatu vzteku vystartuje po Rory kvůli tomu, že se dozvěděla, kdo jí ve skutečnosti dělá doprovod. Sama sebe přede všemi ztrapní a raději se pak co nejrychleji vytratí pryč.

Tím ale spory mezi dívkami nekončí. Ve škole započne nová válka, ve které se Paris neštítí zhola ničeho. Teprve když jí Rory vmete do tváře, jak se chová odporně, Paris se nad tím zarazí a dojde jí, že má její sokyně možná pravdu. K úplnému usmíření ale dojde až poté, kdy jsou obě nuceny kvůli školnímu projektu spolupracovat. Stráví spolu více času mimo školu a to i přičiněním spontánní Lorelai, která holky pozve na koncert skupiny Bangles. Paris se s Rory více sblíží a pozná sama, že není tak hrozná, jak si myslela.

Paris se konečně začíná dařit. Tristan ji pozve na rande a ona si to nesmírně užije. Doufá, že z toho bude něco víc, avšak její princ je jiného názoru. A když se pak ještě dozví, že jejich rande byl nápad Rory, strašně se na ni rozčílí. Její vztek se brzy přetaví v hutnou dávku nenávisti, když se doslechne o koncertě, na který Tristan údajně půjde s Rory. A tak stará válečná sekera je znovu vykopána!