Představujeme soundtrack ke Good Omens

Představujeme soundtrack ke Good Omens

16.6.2019 13:05


Adaptace románu Dobrá znamení se dočkala dle našeho názoru nejen vynikajícího zpracování, hereckého obsazení, ale i soundtracku. Ten si můžeme dokonce rozdělit na několik částí. Pojďme se na něj podívat blíže.


ČÁST PRVNÍ – OFICIÁLNÍ SOUNDTRACK

O oficiální soundtrack k celé minisérii se postaral oceňovaný britský skladatel David Arnold, kterého známe spíše díky jeho filmové tvorbě než té televizní, ačkoli třeba za hudbu k seriálu Sherlock získal cenu BAFTA a Emmy. Obzvlášť povedený je pak ústřední motiv, který zazní také v úvodní titulkové sekvenci. Posuďte sami.

Thumbnail Play icon


BBC vydala soundtrack jako kompilaci 2 CD s celkovým počtem 62 skladeb a poslechnout si ho můžete třeba na Spotify. Na oficiálním soundtracku nahraném v Air Studios v Londýně se mimo Davida Arnolda podílela Tori Amos, jejíž verze A Nightingale Sang in Berkeley Square je poslední písní celé kompilace a celé minisérie.

Foto: Silva Screen Records

ČÁST DRUHÁ – SKUPINA QUEEN

Jak se vůbec stalo, že se skupina Queen stala nedílnou součástí Good Omens? Na to odpověděl sám Neil Gaiman: „Začalo to jako vtip mezi mnou a Terrym a nikdy se to nemělo dostat na veřejnost. Terry vždycky vtipkoval o tom, že si nikdo nepamatuje, že by kupoval CD Greatest Hits od Queen. Ale že když si v autě v rádiu necháte jakoukoli kazetu dost dlouho, stane se z ní Greatest Hits. A tak jsem to napsal tak, aby Crowley ve svém Bentley poslouchal Bohemian Rhapsody.“

Foto: EMI Pathé Marconi

Režisér Douglas Mackinnon pak dodal: „Všichni jsme velkými fanoušky a úžasní kluci ze skupiny Queen nám dali svolení, abychom použili Bohemian Rhapsody a jejich další písničky na soundtracku, z čehož máme ohromnou radost.“

A pozorní fanoušci si určitě všimli, že sám Freddie se tak trochu v Good Omens ukázal, když herec Ben Crowe mluví jeho jménem, zatímco Crowley v podání Davida Tennanta poslouchá ve svém autě rádio.

A které písničky od Queen nakonec v Good Omens zazněly?

1×01 – In the Beginning
Bohemian Rhapsody – Crowley v autě přijíždí na hřbitov
It's a Hard Life – Crowley přijíždí k satanistkám s malým Antikristem

1×02 – The Book
Bicycle Race – Crowley, Azirafal a Anatéma jsou v autě po nehodě
These Are the Days of Our Lives – Crowley a Azirafal v autě

1×05 – The Doomsday Option
You're My Best Friend – Crowley hledá v knihkupectví Azirafala
Somebody to Love – Crowley opouští knihkupectví
Another One Bites the Dust – Crowley trčí v zácpě a vzpomíná na historii D25
I'm in Love With My Car – Crowley se řítí skrz oheň
We Will Rock You – Crowley přijíždí do Tadfieldu
Bohemian Rhapsody – Crowley přijíždí na leteckou základnu

1×06 – The Very Last Day of the Rest of Their Lives
Bohemian Rhapsody – Crowley přijíždí na leteckou základnu a jeho auto vybuchne

Mimo písní od skupiny Queen se na soundtracku objevila ještě řada dalších, neméně slavných interpretů, jako jsou Muse, ZZ Top, Paul McCartney, AC/DC, Steppenwolf, Bruce Springsteen, The Rolling Stones či Amy Winehouse.

ČÁST TŘETÍ – ŘÁD SV. BERYLY ŠTĚBETAJÍCÍ

Málokomu jistě unikla píseň Vůně čerstvého miminka, kterou nazpívaly satanistky z řádu k příležitosti oslavy příchodu Antikrista na svět. Na oficiální video i s titulky, které jsme pro vás připravili, se můžete podívat v tomto článku.

Foto: Amazon Studios

Ale věděli jste, že není v jejich podání jediná? Satanistky od sv. Beryly Štěbetající vydaly celkem osm písní v albu Bezbožná Noc. Mimo již zmiňované písně Vůně čerstvého miminka si můžete poslechnout i jejich zpracování písní od kapely Queen, a to We Are the Champions a Somebody to Love.

Poslechněte si celé album Řád sv. Beryly Štěbetající – Unholy Night a jistě se z něj stane vaše nová oblíbená a cappella.

Zdroj: Smooth Radio, BBC


Jít na Good Omens | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!