Azirafal

Azirafal

Michael Sheen Sezóny 1 2019 - 2019


Anděl a obchodník se vzácnými tisky na částečný úvazek. Milovník dobrého vína, sushi a restaurací. Jedna z nadpřirozených bytostí.

Azirafal je anděl, kterému byl na počátku věků svěřen ohnivý meč. Nezratil ho, jak si mnozí mysleli, ale daroval ho Adamovi a Evě, když opouštěli Eden. V té chvíli se seznámil s démonem Crawleym – později Crowleym. Během příštích 6 000 let se stali nejlepšími přáteli.

Víme s jistotou, že Azirafal byl přítomen u naloďování zvířat na Noemovu archu. Ačkoli se mu příčil osud lidstva, těšil se na slibovanou duhu. Později byl svědkem ukřižování Krista a o 8 let později si dopřával občerstvení v římské taverně. Víme, že působil jako jeden z rytířů krále Artuše a díky jeho přátelství s Crowleym byl zachráněn Hamlet od Williama Shakespeara, který by jinak skončil jako propadák. Během osmnáctého století si založil obchod s knihami v Londýně, ale při své cestě do Francie na palačinky málem přišel o hlavu.

Během druhé světové války věřil, že spolupracuje s britskou rozvědkou, ačkoli se ukázalo, že to byla nacistka hledající pro Hitlera knihu Skvělá a přesná proroctví Agnes Magorésové.

Později Azirafal daroval Crowleymu svěcenou vodu, ačkoli to na začátku devatenáctého století odmítl ze strachu, že by ji jeho přítel použil ke spáchání sebevraždy v případě, že by Peklo odhalilo jejich dohodu o konání dobra a zla na Zemi. Daroval mu ji v termosce a navrhl, že by později mohli jít na piknik nebo si dát oběd v Ritzu.

Jedenáct let před Armageddonem ho oslovil Gabriel, aby ho informoval o příchodu Antikrista na svět. Azirafal a Crowley se tajně dohodli, že zkusí Antikrista ovlivnit dobrem i zlem tak, aby z něj vyrostl normální kluk a k Armageddonu nedošlo. Během dalších jedenácti let se podíleli na výchově chlapce Warlocka, než v den jeho jedenáctých narozenin zjistili, že u porodu došlo k záměně a Warlock není Antikristem.

Azirafal se pak za pomoci lovců čarodějnic, okultistky Anatémy Novotrikové a Crowleyho snažil zabránit apokalypse, a to i přes to, že ho lovec čarodějnic Shadwell považoval za čaroděje a ve snaze o exorcismus ho odeslal zpět do Nebe a podpálil jeho antikvariát se vzácnými tisky. Když Azirafal zjistil, že Nebe chce válku s Peklem za každou cenu, přenesl se zpět na Zemi, a to do těla Madam Tracy. Až po setkání s Adamem Youngem na letecké základně v Tadfieldu dostal zpět své tělo.

Když Adam Young a jeho Oni porazili příšerné jezdce Smrt, Hlad, Znečištění, Válku a poté i Satana, Azirafal dostal zpět svůj ohnivý meč. A díky zachráněnému proroctví z knihy Agnes Magorésové se mu povedlo přelstít síly Nebe a zůstat na Zemi tak, jak si přál, a to i se svým nejlepším přítelem.

Foto: Amazon Studios