Julianna Margulies: Finále budou diváci buď milovat, nebo nenávidět

Julianna Margulies: Finále budou diváci buď milovat, nebo nenávidět

24.4.2016 20:00


Po sedmi letech máme před sebou poslední tři epizody seriálu Dobrá manželka. Hlavní představitelka Alicie Florrickové, herečka Julianna Margulies, naznačila, co můžeme od poslední epizody očekávat. Bude znovu Alicia stát po boku Petera?


Finálovou epizodu uvidíme 8. května 2016 a zakončí se tak sedmiletá cesta manželky, matky a právničky Alicie Florrickové. V rozhovoru pro EW Julianna Margulies naznačila, kam se bude finále ubírat.

Kingovi vždycky říkali, že seriál skončí sedmou sérií. Myslím, že je to správné, ale zároveň je velice těžké se odstřihnout od postavy a celého prostředí. Kingovi mi řekli, že ví, jak seriál skončí a já jsem jim řekla, že nechci vědět konec, protože potřebuju hrát v přítomnosti. Když jsem četla scénář k poslední epizodě, říkala jsem si: „Ach můj bože.“ Je to hodně intenzivní. A je tady jedna hrozná věc. Podle plánu jsme museli točit poslední scénu poslední epizody jako první. To bylo brutální.

Na úplné počátku jsme viděli Aliciu, jak stála po boku svého muže. Pro finále Kingovi udělali něco skvělého, co reaguje na to, že budou stát spolu zase na pódiu. Nechci nic prozradit, ale uvidíte, že sice fyzicky je pořád s Peterem, ale je zde velký rozdíl oproti tomu, jak jsme je viděli poprvé. Je to návrat k první epizodě.

(Bude stát Alicia opět po boku Petera?, foto: CBS)

Christine Baranski a já jsme natáčeli poslední epizodu v pátek pozdě večer a já jsem se na ni podívala a řekla jsem jí: „Diváci budou buď finále milovat, nebo nenávidět, ale nebude to nic mezi tím.“ Většinou jsem psala Kingovým hned potom, co jsem si přečetla scénář. Vím, jak tvrdě pracovali na poslední epizodě, ale nemohla jsem jim hned po přečtení napsat. Musela jsem si to přečíst znovu. Můj manžel řekl: „Jaké to je?“ A já jsem mu řekla: „Musím si to přečíst znovu.“ Až po třetím přečtení jsem o tom mohla s manželem diskutovat.

Věděla jsem, že se mi to bude líbit a že to bude skvělé, ale emočně jsem se rozklepala po tom, co jsem si to přečetla. Je skvělé sedět s někým, kdo není v show a slyšet, jak on se dívá na finále a na to, jak jsou všechny postavy komplexní. Řekl mi, že všechno musí úplně skončit a přitom zůstat pravdivé. Měl pravdu. A tak jsem si scénář přečetla počtvrté s touto myšlenkou. Scénář k poslední epizodě mi byl doručen s lahví vína od Kingových s papírkem, kde bylo: „Bylo by nesprávné, kdyby Alicia nedostala láhev vína, až to bude číst.“ Rozhodla jsem se nedat si víno do té doby, než jsem byla schopna jim napsat. Po čtvrtém přečtení jsem si otevřela víno a napsala jim: „Nejde říct nic jiného než, že je to úžasné.“


Jít na The Good Wife | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře