Postřehy: Mafiánský konec, Lovec a návrat Hlavy démona

Postřehy: Mafiánský konec, Lovec a návrat Hlavy démona

28.3.2018 23:00


Sofia je v kómatu, Harvey zpátky a do popředí se nám nečekaně prodral i Lovec. Na nejdůležitější události patnácté epizody se zaměřují naše pravidelné postřehy.


Nejvíc klišé scénka v historii Gothamu

Vyznáte se v mafiánských filmech, hrách a seriálech? Znáte ten typ scén, kdy někdo plánuje někoho zabít a vystřílí do něj téměř celý zásobník, jen aby zjistil, že dotyčný stále ještě žije, a proto jej dorazí poslední ranou? Ještě před smrtí oběť zamumlá nějakou sebevědomě pitomou hlášku a až pak zemře. Tak přesně touto cestou se vydal i Gotham. Sofiino pronásledování Gordona vyvrcholilo nesmírně napínavou přestřelkou, kterou ukončila až Lee. Klasika.

Gordon má snad sto životů. Foto: FOX


Konec starých časů

Tvůrci se s tím moc nepářou a poté, co v první sérii odpravili Maroniho, nechali v sérii třetí bídně zhynout Maria Falconeho a v té čtvrté i Carminea Falconeho. To, že město ztratí všechny své legendární mafiány ještě před začátkem kariéry Temného rytíře, je už téměř jistota, byť Sofia nečekaně přežila i ránu do hlavy ze vzdálenosti dvou metrů. V Gothamu se nějakého zpracování komiksu Year One, ve kterém se Batman potkává s mafiány, asi nedočkáme.

Pokud Alberto Falcone v seriálu existuje, přišel jeho čas. Foto: DC Comics

Zsasz a Lovec

Zsaszův záskok se po ztrátě oka znovu vrátil do služby a po boku svého kamaráda nenechal město v klidu. Vzhledem k tomu, že oba dva nyní přišli o zaměstnavatele, nabízí se otázka, zda Zsasz konečně nezačne svou kariéru pomateného sociopata, který se nikomu nezodpovídá a pečlivě si zaznamenává každou svou oběť zářezem na těle. Pokud by k tomu došlo, mohl by mu Lovec zdatně sekundovat.

Vrátí se Liga zabijáků?

Po celou epizodu měla Barbara zvláštní bolesti hlavy, kvůli kterým se chovala neuctivě i ke kamarádce Tabithě. Na konci jsme zjistili, že je má na svědomí Ra's al Ghul, který v minulosti s Barbarou spolupracoval a rovněž ji přivedl zpět k životu. Následně jej sice mečem proklál Bruce, ale jak víme z komiksů, Hlavu démona nelze tak lehce zabít. Proto je jeho návrat, nejspíše prostřednictvím Barbary, jen otázka času.

Jak bude znovuzrozený Ra's vypadat? Foto: Warner Bros. Interactive Entertainment

Menší pomrknutí

Epizoda obsahovala dva skryté easter eggy, které stojí za připomenutí. Tím prvním je scéna, kde si Sofiin mobster čte Detective Comics, tedy slavnou sérii, ve které se poprvé objevil Batman, a která stále vychází. Během Oswaldovy a Edovy cesty k Lee bylo zase na zdi vidět graffiti, které nasprejovali na různá místa po městě následovníci Jeroma Valesky.

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!