Příběh páté série se inspiruje Rokem nula

Příběh páté série se inspiruje Rokem nula

25.5.2018 19:40


Páté série se sice dočkáme až příští rok, už nyní však tvůrci seriálu dávají dohromady podklady pro nové příběhy. Největší inspirací jim pak bude slavný komiks Scotta Snydera.


Rok Nula je komiks od současného předního netopýřího tvůrce Scotta Snydera, který má na svědomí i Soví tribunál. Vypráví o Hádankářově převzetí Gothamu a jeho uvěznění podobně, jako se to v poslední epizodě povedlo Jeremiahovi. Nezkušený Temný rytíř musí zachránit své město a dokázat, že je jeho právoplatným ochráncem.

Zpracování tohoto příběhu v Gothamu by dávalo smysl. Máme tu město ponořené do tmy, které bylo odříznuto od okolního světa. Zůstal v něm i Bruce Wayne, který je připraven přijmout novou identitu Temného rytíře a bránit své rodiště před veškerými kriminálními živly. Tvůrci Gothamu si nikdy nelámali hlavu s komiksovou návazností a proto mohou Hádankáře v klidu nahradit někým jiným coby hlavním antagonistou.


A kterých záporáků se ještě v páté sérii dočkáme? V původních plánech pro finále byla i nechvalně proslulá vražedkyně Lady Shiva, jež měla dělat potíže v čínské čtvrti, i Ventriloquist se svým Scarfacem. Zatím nevíme, jestli se těchto slavných Batmanových nepřátel dočkáme. Rozhodně se ale můžeme těšit na Orphan, Mother i Man-Bata, tak doufejme, že se budeme lekat stejně jako u hraní Arkham Knight.

Objeví se ve finále Lady Shiva? Foto: DC Comics

Zdroj: ComicBook


Jít na Gotham | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!