Jeremiah Valeska

Jeremiah Valeska

Cameron Monaghan Sezóny 2 2018 - 2019


Jeromův bratr, který se ze spořádaného vědce stane samotným Jokerem.

Jeremiah se narodil do cirkusácké rodiny, celé dětství i dospívání mu však znepříjemňoval bratr Jerome, který se jej neustále snažil zabít. Kvůli tomuto problému jej matka přesunula do izolace a mladý muž dospěl ve váženého konstruktéra, se kterým jednal i Thomas Wayne. Ze svého labyrintu, který považoval za domov, vyrážel ven jen velmi zřídka a povinnosti většinou přenechal své asistence Ecco.

Po Jeromově útěku z Arkhamu se Jeremiah bál o svůj život, proto předběhl policii a bratra chytil sám. S pomocí Scarecrowa a Tetche však zlotřilý Jerome labyrint opustil a následně žádal bratrovu a Waynovu hlavu při veřejném terorizování města. Když byl Jerome konečně zničen, objevil Jeremiah ve svém bunkru vyskakujícího klauna s plynem smíchu, kterého mu bratr odkázal. Po nadechnutí zešílel a jeho pleť zbělala.

Díky plynu se tedy Jeremiah vydal na dráhu zločinu a z Ecco udělal svou pobočnici. Nejprve šikovně získal podporu Jeromových uctívačů a následně rozmístil bomby po celém Gothamu. Vylákal Bruce do pasti a postřelil Selinu Kyle. Následně se spojil s Ra's al Ghulem a pomohl k odříznutí Gothamu od světa, když zničil mosty vedoucí pryč z města. V nové zemi nikoho bude muset tento nový princ zločinu opět získávat vliv, neboť jeho úspěšné zlanaření Jeromových stoupenců přišlo vniveč po Gordonově zásahu.