S13E23: True Colors

S13E23: True Colors

CZ 11.5.2017 7 020 000 41 minut


Doktoři před sebou mají náročný den a navíc musí řešit případ týkající se nebezpečného pacienta. Owen obdrží šokující zprávy, což Amelii donutí jej podpořit. Alex odjíždí na lékařskou konferenci, aby zde vyhledal jistou osobu.

Scénář: William Harper
Režie: Kevin McKidd

Originální název epizody: píseň True Colors od Cyndi Lauper.

Zajímavosti

Obsah epizody

Za Owenem ráno přijdou dva armádní důstojníci. Je jasné, že jde o Megan. Owen se snaží vstřebat informaci, kterou ráno obdržel. Našli Megan a myslí si, že je naživu. Stephanie se po třech terapiích vrací do práce. Ví, že udělala chybu, ale terapie jsou pro ni ztrátou času. Richard ji tedy znovu uschopní.
Alex jede za Joiným manželem Paulem a přemýšlí, co bude dělat, až se s ním setká. V prvním setkání Alexe s Paulem to vypadá tak, že si spolu dají drink, Alex ho zbije, a pak je zatčený. Naštěstí je to jen Alexova představa, kterou zavrhne. Druhou Alexovou možností je ta, že Paulovi pouze pohrozí, že ví, kdo je a pokud se k Jo přiblíží, tak ho zabije. Tím ale Jo ohrozí, Paul ji najde a uškrtí. I tuhle možnost tedy Alex zavrhne. Alex se s Paulem skutečně setká, ale nic neudělá. Jen mu přenechá taxi.
Do nemocnice je přivezena žena s mužem po autonehodě. Podle všeho to vypadá na sex v autě. Zraněná žena Alison se po probuzení zajímá o to, jestli ten muž, co s ní byl v autě, žije. Keith se stará o to samé, a tak všichni nabudou dojmu, že jde o zamilovaný pár. Keith se snaží k Alison dostat. Zahraje Stephanii na city a ta se rozhodne mu pomoci.
Meredith by chtěla seznámit Nathana s dětmi. Owen si vyčítá, že přestal Megan hledat a žil dál. Netuší, co si za těch deset let musela prožít. Meredith se rozhodne, že musí Nathanovi říct o Megan.
Alison mezitím řekne lékařům, že doufala, že muže, co s ní přivezli, zabila. Je to totiž násilník, který jí chtěl znásilnit, a tak se je radši rozhodla oba zabít. A on je teď se Stephanií.
Baileyová mezitím nechá uzavřít nemocnici. Tak se Stephanie ocitne s Keithem sama. Vlastně ještě s malou holčičkou Erin, která do patra, kam dojdou, náhodou přijede výtahem. Keith se musí dostat ven a jedinou možností, jak otevřít budovu, je založení požáru. Stephanie se pokouší ji i Erin zachránit, a tak pod Keithovy nohy nalije dezinfekci. Keith začne hořet, ale bohužel se dopotácí k hořlavým bombám. Stephanie ví, co bude následovat, a tak se za ním rozběhne. Pak už ale následuje jen výbuch.

Písně

Dagny – Backbeat
Arizona se probouzí a dívá se na Elizu, políbí se. Meredith také vstává a upozorňuje Nathana na to, že zaspal. Ještě není připravená ho představit dětem, takže on se musí potichu odplížit pryč. Amelia se probouzí osamocena a u Owena někdo klepe na dveře.
Nicky Blitz – Dynamite
Alex sleduje manžela Jo. Představuje se pod falešným jménem a mluví s ním o práci. Odcházejí spolu a Paul vybouchne v reakci na textovou zprávu od přítelkyně. Alex se do něj pustí a pořádně ho zmlátí. Říká, že mu to posílá jeho manželka. Přijíždí policie a Alex skončí ve vězení. Poté se Alex probere ze své představy v hotelu.
Electric Owls – Last to Know
Alex se přibližuje k Paulovi těsně před jeho výstupem a přeje mu hodně štěstí. Také mu sděluje, že je kamarád jeho ženy Brooke a jestli se k ní ještě někdy přiblíží, tak ho zabije. Odchází a Paul jde na pódium. Alex po příjezdu najde Paula u Jo v bytě, jak ji dusí. Následně se Alex opět probere ze své představy.

Meredithiny rozumy

Začátek epizody:

Meredith: „Jsou chvíle, kdy vám hvězdy přejí. Kdy vše vypadá, jak by mělo. Kdy se zdá, že se všechny problémy samy vyřešily. Ne že by všechny problémy zmizely, ale najednou se všechny problémy dají zvládnout. A je vám tak dobře, až si říkáte, jestli se vám to nezdá. A že svých zkušeností dobře vím, že nezdá. Je tomu opravdu tak. Ale nevydrží to dlouho.“

Konec epizody:

Meredith: „Jsou dny, kdy máte pocit, že zvítězíte nad vším. A zdá se, že všechno bude v pořádku. Ale jak jsem říkala, ten pocit netrvá věčně. Nejsem cynická. Ale i když den začne tak skvěle, tak může skončit tak moc špatně.“

Foto: ABC


Thumbnail Play icon


 • Venda5N
  Venda5N 14.5.2017 | 18:13:14

  No sakra to byl zase jednou díl!!!! Celý byl napínavý a strhující (y) A ten konec… Finále jak má být (y) (y) (y)

 • MarKy95
  MarKy95 14.5.2017 | 14:35:14

  Mazec díl.

 • valasek
  valasek 14.5.2017 | 10:51:57

  Wow… Ten konec… Chudák Stephanie. Je mi jí líto. :(

 • Lucifrid
  Lucifrid 13.5.2017 | 23:57:25

  Chudák Owen, nedaj mu chvíli klidu. No, tohle jsem čekala tak jednu dvě řady a říkala si, že už to asi nepřijde a ono jo. No a chudák Mer. Na Steph jsem zvědavá. Je fakt, že odejít (aspoň na čas musí), tak to holt udělají „zajímavě“, od smrti Dereka už nikdo neumřel. Ale jestli umře, to je otázka.

 • Valada06
  Valada06 12.5.2017 | 18:27:52

  Panebože! Já se nestačím divit.

 • Luuca
  Luuca 12.5.2017 | 16:38:10

  Musím říct, že tohle jsem nečekala :o přiznám se, že jsem ani nečekala na anglické titulky a nevydržela :D Infarktová situace dvakrát při Alexových představách! :D

 • martin1m2
  martin1m2 12.5.2017 | 12:43:06

  Pane Bože!!! Pane Bože!!! PANE BOŽEEE!!! :O Alex Karev dostal rozum! Scény s ním boli geniálne, 1. x som skoro dostal infarkt … Alex konečne rozmýšľa, HURÁ :D Mer: U are crazy, Im SICK! Look at U who is the sane one! Amelia: Moments … I have moments! Ha ha ha :D :D :D OMG keby sa vrátila Teddy to by bolo šokujúce a krásne … aspoň na pár epizód. Multi-posteľový začiatok bol rozkošný ♥ Celý boží diel OMELIA <3 Awwww awww awww <3 Inak sa stalo všetko presne čo som predpokladal polku série … A čo to pre Boha vyviedla Edwardsová! OMG! Fakt jej šibe, a karma jej to ihneď oplatila :O Čo to pre BOHA urobila?!?! Wrong thing (crime) done for the right reason = still the WRONG thing!!! :O Také finále sme tu nemali 3 roky … WOW … Pane BOŽE! Viac takých dielov! :O

 • SaDiablo
  SaDiablo 12.5.2017 | 8:29:07

  Panebože!!! *každou epizodu by měl režírovat…
  TEDDY??? Pááááni, nemohla by přijet taky??! Na celou další sérii? :D Ani neví, kdo Amelia je… No stalo se to, na co jsem čekala už od začátku… A pak taky co jsem nechtěla a že si to Owen bude vyčítat. Líbili se mi spolu v té komorní epizodě, takže se i těším, ale jako bychom neměli dost problémů na řešení, hlavně potřebuju, aby Amelia začala komunikovat. A uvidíme víc Owena a Riggse (teď mi tak došlo… dobrá paralela, jak říkal Amelii „I want a family.“ – „You and me, that makes one, what else do you need?“ a potom ještě řekla: „Sometimes you don't get what you ask for.“ (y) ).
  Ale Meredith mi je líto, a můžeme místo Maggie vidět častěji třeba April nebo Jo? Steph asi bohužel, tak snad ještě DeLuca anebo Eliza.

 • KevSpa
  KevSpa 12.5.2017 | 4:40:00

  No ty kráso. Říkám to pořád, Kevin McKidd by měl režírovat každou druhou epizodu.