Catherine Avery

Catherine Avery

Debbie Allen Sezóny 7 2011 -


Specializace: nadřízená na urologii
Zajímavosti: zakladatelka Nadace Harpera Averyho, majitelka nemocnice
Stav: matka Jacksona, manželka Richarda

S věhlasnou uroložkou Catherine setkáváme na začátku osmé série, když do seattleské nemocnice přijede pomoci chirurgům “vkročit do budoucnosti” a nabídne jim asistenci u první transplantace penisu, kterou se chystá vykonat. U samotného zákroku jí ve finále vypomáhá Meredith, April, Mark a její syn Jackson. Nutno dodat, že Jackson z její přítomnosti v nemocnici není vůbec nijak nadšený, protože moc dobře ví, že se mu matinka strašně ráda motá do (milostného) života.

V průběhu osmé série se Catherine začne vídat s Richardem Webberem, který se kvůli Adelině Alzheimerovi manželce do značné míry odcizí.

Jejich vztah hodně pokročí na komisionálních zkouškách našich milých rezidentů, kde Catherine s Richardem přísedí. Právě zde se spolu pomilují a zde je poté ve stejném pokoji přistihne Jackson. Toho pohled na Webbera v pokoji své matky natolik poplaší, že závěrečné zkoušky málem neudělá.

Ve svém vztahu tato dvojice pokračuje i v průběhu deváté série, a to i přesto, že se Richard musí potýkat s eskalací Adeliny nemoci a její následnou smrtí. V jednu chvíli chce Catherine opustit, protože má pocit, že vztah s ní není správný, že tím Adele podvádí, ale Catherine se opustit nedá. Všechny tragédie spolu přečkají.

V druhé polovině deváté série, zrovna když se doktoři snaží odkoupit nemocnici do osobního vlastnictví, se Richard Catherine svěří, jaké mají problémy se sháněním financí. Catherine si ho nenápadně vyzpovídá, vše si nechá projít hlavou, domluví se s dalšími zástupci Nadace Harpera Averyho, a do nemocnice spolu s přeživšími lékaři zainvestuje. Nadace Harpera Averyho se stane většinovým majitelem. Catherine v překvapivém zvratu jmenuje Jacksona hlavním zástupcem Nadace v nově složené správní radě. Ačkoliv jí následné drobné potíže má Richard chvíli za zlé, nakonec uvidí, že Catherine syna nepodcenila, a že Jackson své nové povolání zvládá. Jejich vztah i tuhle krizovou situaci bez potíží přečká.

Catherine nadělalo na začátku desáté série spoustu vrásek, když se jí Richard přizabil ránou elektrickým proudem ve sklepení nemocnice. Jeho zdravotní stav byl od počátku velmi vážný a Catherine byla strachy tak bez sebe, že nejen řvala na všechny lékaře, co se Richardovi snažili pomoci, ale v jednu chvíli dokonce silně zvažovala, že by ho nechala převézt někam jinam. Nakonec jí ale Miranda domluvila, Catherine trochu vychladla a jakmile se Richardův zdravotní stav začal zlepšovat, byla ještě ráda, že u Greyové a Sloana zůstal.