S01E03: Potage

S01E03: Potage

0 18.4.2013 3 500 000 44 minut


Will navštěvuje Abigail a doufá, že zjistí něco blíže o sériovém vrahovi.

Abigail se probrala z kómatu. Jako první za ní přichází Alana, aby zjistila, jak na tom je. Alana je přesvědčená, že Abigail něco skrývá a že vědomě dokáže manipulovat s lidmi. Jack a Hannibal jdou pro Willa, který zrovna přednáší o napodobitele Geretta Hobbse, vzniká tak výborná scéna, ve které Will mluví o Hannibalovi a ten tam stojí, poslouchá a usmívá se.

Hannibal a Will se vydají za Abigail do nemocnice, zrovna je u ní Freddie a snaží se jí přesvědčit, aby jí něco řekla. Když přijde Will s Hannibalem, pošlou ji pryč a jdou se s Abigail projít, ta jim řekne, že by chtěla jít domů. Jack si myslí, že Abigail pomáhala svému otci vraždit a tak i přes protesty Alany svolí a pustí Abigail domů, slibuje si, že si na něco vzpomene a pomůže jim najít ostatky těl.

Freddie se sejde s Nicholasem, bratrem poslední oběti a prozradí mu, že Abigail je přežila.

Abigail přijíždí domů společně s Alanou, Willem a Hannibalem. Abigail má plno otázek a prochází si důkazy, později za ní přijde její kamarádka Marissa, se kterou si jde Abigail popovídat ven, kde je vyruší Nicholas, který začne na Abigail pořvávat, ale Marissa po něm začne házet kameny a jedním ho trefí do čela, když přijde Hannibal a Will, Nicholas uteče a Hannibal zakryje kámen, kterým Marissa trefila Nicholase.

Další den jedou Abigail s Hannibalem, Willem a Alanou do chaty v lese. Abigail začne vše docházet, říká, že před smrtí ji otec řekl, že ty dívky zabíjel proto, aby nemusel zabít ji. Také říká, že její otec si všechno dělal sám, ať už šlo o máslo či lepidlo, Abigail dochází, že je nejspíš i krmil lidským masem. Poté říká, že žádné ostatky nenajdou, její otec uctíval mrtvé tím, že zpracoval vždy úplně všechno. Poté na Abigail kápne krev. Will vyběhne schody, kde je na jelení hlavě zavěšená Marissa, k chatě přijíždí i Jack a posílá Abigail společně s Hannibalem a Alanou k ní domů pro věci.

Když přijedou k Abigail domů, čeká zde několik novinářů, je zde také Freddie. Abigail je vevnitř, když ji dojde, že její otec ze svých obětí vždy zpracoval úplně vše, vezme nůž a rozřízne si kabelku, z které začne tahat vlasy obětí. V tu chvíli se v místnosti objeví Nicholas a říká Abigail, že její kamarádku nezabil. Abigail se pokusí utéci, ale Nicholas ji narazí na stěnu a Abigail ho bodne. Alana vchází do domů a za ní jde Hannibal, který tuší k čemu došlo, proto Alanu omráčí a nabídne Abigai, že Nicholasovo tělo společně ukryjí, což také udělají a vymyslí si příběh o tom, co se stalo.

Na konci dílu přichází Abigail za Hannibalem a říká mu, že ví, že to on volal jejímu otci, než si pro něj přišli. Hannibal to odsouhlasí a poté si navzájem slíbí, že své tajemství nikomu neprozradí.


Thumbnail Play icon


 • dexter01
  dexter01 1.7.2014 | 13:42:04

  Tohle začíná bejt zajímavý

 • Aron66
  Aron66 5.5.2013 | 19:12:41

  tak to uz bolo horsie, rozpitvavanie prvych casti namiesto silnych a udernych nezavyslich casti,

 • Wolfinator1
  Wolfinator1 22.4.2013 | 23:53:21

  Tak jsem si to představoval, konečně se Hannibal posunul od pána vzadu co poslouchá k hlavnímu účastníku co tahá za nitky :D pecka dal bych i 110 % :D

 • Hurley
  Hurley 20.4.2013 | 12:53:31

  Takhle sem u seriálu neměl spadenou bradu od Sherlocka!

 • 1Bobesh1
  1Bobesh1 19.4.2013 | 20:18:15

  Poprvé musím dát pět hvězd, naprosto předčilo mé očekávání.


Hannibal

Will Graham je velmi nadaný tvůrce profilů zločinců, který je společně s FBI na stopě jednomu sériovému vrahovi.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | NBC | 44 minut
žánr
Detektivní, Hororový, Thriller
hrají
Hugh Dancy (Will Graham), Raúl Esparza (Dr. Frederick Chilton), Gillian Anderson (Dr. Bedelia Du Maurier), Kacey Rohl (Abigail Hobbsová), Lara Jean Chorostecki (Freddie Loundsová), Caroline Dhavernas (Dr. Alana Bloomová), Mads Mikkelsen (Dr. Hannibal Lecter), Laurence Fishburne (Jack Crawford), Hettienne Park (Beverly Katzová), Katharine Isabelle (Margot Verger)