Argus Filch

Argus Filch

David Bradley Sezóny 7 2001 - 2011


Zahořklý bradavický školník.

Základní informace:

Celé jméno: Argus Filch
Datum narození: před rokem 1956
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Pracovní postavení: Bradavický školník

Filmy

Moták, který všechno pomotá

Argus je moták, což znamená, že alespoň jeden z jeho rodičů byl čaroděj, ale on sám se nenarodil s tímto darem. Tohle je nejspíš důvodem jeho zahořklosti. Kolem roku 1973 se stal bradavickým školníkem a mezi studenty není zrovna dvakrát oblíbený. Díky svému postavení zná mnoho tajemství, které se skrývají v bradavickách hradbách.

Je také zastáncem znovuzavedení tělesných trestů pro studenty, což mu poté na krátkou chvíli splní Dolores Umbridgeová, když se stane ředitelkou. Nelíbí se mu kouzelnické hlučné hračky a věci, které po sobě zanechávají akorát nepořádek. Účastnil se závěrečné bitvy o Bradavice a když skončila, ihned se dal do práce a snažil se rozpadlou školu uklidit.

Jeho věrnou společnicí je kočka, které říká paní Norrisová. Ta mu také slouží jako špeh, který hledá studenty, jež porušují školní řád. Studenti se proto kočce snaží vyhýbat. Paní Norrisová byla první obětí baziliška, když byla znovu otevřena Tajemná komnata. Vypadá to také, že vidí, nebo cítí člověka, který je zahalen neviditelným pláštěm.

Foto: Warner Bros.