Bellatrix Lestrangeová

Bellatrix Lestrangeová

Helena Bonham Carter Sezóny 4 2007 - 2011


Bláznivá sestřenice Siriuse Blacka, která je nejloajálnější následovnicí lorda Voldemorta.

Základní informace:

Celé jméno: Bellatrix Lestrangeová, rozená Blacková
Datum narození: 1951
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Čistá
Bradavická příslušnost: Zmijozel
Postavení: Smrtijed

Filmy

Bellatrix Lestrangeová je…

Bellatrixiny hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Dřevo vlašského ořechu Blána z dračího srdce 32,39 cm Garrick Ollivander
2. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Přechod na temnou stranu

Bellatrix Lestrangeová se narodila do rodiny Blacků, která se pyšní čistou čarodějnickou krví. V Bradavicích se stala členkou zmijozelské koleje a po dostudování se z ní stala smrtijedka, která následuje lorda Voldemorta. Vzala si za muže Rodolphuse Lestrange, také smrtijeda, se kterým nikdy neměla děti.

Ve snaze zjistit, kde se její Pán nachází, mučila společně se svým manželem, švagrem a Barty Skrkem mladším Franka a Alici Longbottomy. Ti jim nic neřekli, ale kvůli délce jejich mučení už nebyli schopni vést normální život. Bellatrix pak byla za použití kletby Cruciatus poslána do Azkabanu, kde věrně čekala na svého pána.

Úmrtí rodiny Blacků

Když se Pán zla vrátí, tak z Azkabanu osvobodí všechny své smrtijedy. Bellatrix se jako věrná služebná přidává na jeho stranu a pátrá po proroctví, které najde Harry Potter. Ve chvíli, kdy na sebe narazí, se spustí boj, ve kterém Bellatrix zabije svého bratrance Siriuse. Harry se chce pomstít, a proto začne Bellatrix mučit. Po příchodu Voldemorta Bellatrix však prchá pryč.

Bellatrix stvrdí Severusovu přísahu, že bude ochraňovat Draca Malfoye. Společně s ostatními smrtijedy se díky Dracovi dostane do Bradavic, kde zabijí Brumbála. Bellatrix se pak nachází v sídle rodiny Malfoyů, kde je svědkem Harryho příchodu a následného útěku. Když všichni chtějí uprchnout, tak na místo přemístění hodí dýku, která zasáhne a následně usmrtí Dobbyho. V následné bitvě o Bradavice Bellatrix čelí Molly Weasleyové, která ji zabíjí.

Foto: Warner Bros.