Draco Malfoy

Draco Malfoy

Tom Felton Sezóny 8 2001 - 2011


Vychloubavý, pyšný a protivný syn Luciuse a Narcisy Malfoyových, který sejde na scestí a stane se jedním ze smrtijedů.

Základní informace:

Celé jméno: Draco Lucius Malfoy
Datum narození: 5. června 1980
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Čistá
Bradavická příslušnost: Zmijozel
Pracovní postavení: ?

Filmy

Draco Malfoy je…

Dracovy hůlky

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Hlohové dřevo Žíně Jednorožce 25,40 cm Garrick Ollivander
2. Bezové dřevo Žíně Testrála 38,10 cm Smrt

Vejtaha a protiva

Draco pochází z pyšné a vysoce postavené čarodějnické rodiny Malfoyů, která se pyšní čistou čarodějnickou krví. Právě kvůli svému otci Draco nenávidí mudly a opovrhuje ostatními čaroději z polovičních či žádných čarodějnických rodin. Ve věku 11 let jede do bradavické školy čar a kouzel, kde se stává součástí zmijozelské koleje.

Ve Zmijozelu se mu dostane velké podpory od profesora Severuse Snapea. Draco si na škole najde i několik kamarádů, mezi které patří především Vincent Crabbe a Gregory Goyle. Zároveň si nadělá několik nepřátel, mezi které patří Harry Potter či Ron Weasley.

Draco svádí se svými oponenty nejrůznější šarvátky, které ho často dostávají do problémů. Díky svému otci se dokonce stane chytačem zmijozelského famfrpálového týmu. Draca nejvíce nenávidí Harry Potter, který si je vědom toho, že kdyby neměl svého otce, tak by byl nicka. Mnohem později se z nich však stanou přátelé.

V každé temnotě je trochu světla

Po návratu Pána zla získá Malfoy svůj úkol – má zabít Albuse Brumbála. Harry si je vědom toho, že Draco má ve škole něco udělat, a proto Draca sleduje. Ten pravidelně využívá Komnatu nejvyšší potřeby k tomu, že testuje rozplývavou skříň, díky které by smrtijedi mohli vniknout do Bradavic. Zároveň se pokouší zabít Brumbála, ale nedaří se mu to.

Ve chvíli, kdy je Harrymu jasné, o co Malfoyovi jde, tak ho porazí v soubojovém duelu. Od smrti ho však zachrání Snape, který ho vyléčí. Když pak Draco stojí před Brumbálem, tak není schopen ho zabít, proto to ho alespoň odzbrojí, čímž nevědomky získá do svého vlastnictví Bezovou hůlku. Místo Draca proto Brumbála zabije Snape. Tím se Draco definitivně propadne vůli Pána zla a cestuje se smrtijedy pryč z Bradavic.

Voldemort není potěšen tím, že Draco selhal, ale i přesto je spokojen s průběhem událostí. Draco se nachází ve svém rodném domově se svými rodiči. Když jsou Harry Potter a jeho přátelé zajati, tak Draco naschvál Harryho neidentifikuje. Poté v souboji přichází o hůlku a Harry prchá pryč.

Ještě před finální bitvou o Bradavice se Draco s Harrym setká. Harry mu v Komnatě nejvyšší potřeby zachrání život, za což mu je Draco vděčný. Poté se svými rodiči prchá pryč. Tím členové rodiny Malfoyů ztrácí vysoké postavení mezi čaroději, ale je jim to jedno, protože jsou rádi, že vůbec přežili.

Foto: Warner Bros.