Jacob Kowalski

Jacob Kowalski

Dan Fogler Sezóny 3 2016 - 2022


Americký nečar, který touží po vlastním pekařství.

Základní informace:

Celé jméno: Jacob Kowalski
Datum narození: Rok 1899, nebo rok 1900
Místo narození: Polsko
Čarodějnická krev: Žádná
Pracovní postavení: Pracovník v konzervárně, později majitel pekárny

Filmy

Jacob Kowalski je…

Jacobova hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Hadí dřevo Žádné Neznámá Neznámý

Mudla toužící po pekařství

Jacob Kowalski je poctivý Američan. Když vypukla první světová válka, tak narukoval do armády. Z války se pak vrátil zpátky do USA, kde začal pracovat v konzervárně. Tuto práci však neměl rád, protože konzervované jídlo nenávidí. Začal tak toužit po vlastním pekařství, kde by ručně vyráběl jídlo, které by každý jedl. Tento sen však nemohl zvládnout bez dostatku peněz.

V prosinci roku 1926 se tak vydal do banky, kde chtěl požádat o půjčku. V bance mu však nepomohli, protože nevěřili, že půjčku dokáže splatit. Během toho se Jacob seznámil s Mlokem Scamanderem, který mu změnil život. Odhalil mu totiž kouzelnický svět, o kterém Jacob nevěděl. Když se mu však Mlok pokusil vymazat paměť, tak mu Jacob utekl a ještě k tomu mu vzal kouzelný kufřík plný fantastických zvířat.

Jacob některá z fantastických zvířat omylem vypustil. Proto se spojil s Mlokem, aby mu fantastická zvířata pomohl najít. Během toho se skamarádili a ještě k tomu Jacob poznal další čarodějky – sestry Tinu a Queenie Goldsteinovy. Především Queenie ho zaujala.

Když jsou všechna fantastická zvířata nalezena a hrozba, která se objevila v New Yorku, zažehnána, tak KOKUSA rozkáže, aby byla Jacobovi vymazána paměť. I když si to Mlok a sestry Goldsteinovi nepřejí, tak Jacob sám řekne, že to tak bude lepší. Po čase však do Jacoba narazí muž, který mu věnuje kufřík. Díky němu si Jacob konečně otevře pekárnu, ve které mimo jiné prodává pečivo ve tvaru fantastických zvířat. Ve své pekárně se po čase setká i s Queenie, která je do něj zamilovaná.

Zrada v lásce

I když Jacob přišel o paměť a neví, že existují čarodějové, tak se s ním opět spojí Queenie, která ho očaruje, aby souhlasil s tím, že se vezmou. Následně spolu odcestují do Francie, kde se setkávají s Mlokem. Ten však pozná, že je Jacob očarovaný, a proto to napraví. Zničená Queenie poté opouští Jacoba, protože ten si ji nechce vzít kvůli tomu, jaké následky by jejich vztah měl.

Jacob poví Mlokovi o tom, že je v Paříži i Tina, a proto ji začnou hledat. Jacob poznává další kouzla a fantastická zvířata, seznamuje se s Nicolasem Flamelem a na čas se dokonce ocitne i v zajetí. Během následného setkání čarodějů s Grindelwaldem je svědkem toho, jak se Queenie přidává na stranu tohoto černokněžníka kvůli tomu, aby si mohla vzít Jacoba bez jakýchkoliv následků. Jacob však s ní nechce odejít, protože nechce stát na straně blázna.

Po pařížském zklamání se vrátí zpátky do své pekárny, kde narazí na Lally. Ta mu řekne, že kouzelnický svět potřebuje jeho pomoc, a tak se s ní Jacob vydá do Evropy, kde narazí na zbytek společníků. Mezi nimi je i Mlok, který mu od Albuse předá kouzelnickou hůlku. Ta je sice z velmi vzácného dřeva, ale neobsahuje žádné jádro.

V Berlíně se Jacob stane součástí skandálu, a to ve chvíli, kdy spatří Queenie. Grindelwald toho využije ve svůj prospěch a ukáže všem, že ho chtěl mudla napadnout. Poté se se svými společníky vrátí do Bradavic, odkud odcestují na místo, kde se bude volit nová hlava kouzelnického světa. Zde se podílí na plánu, díky kterému je Grindelwald nakonec přemožen a díky kterému Queenie opět dostane rozum. Následně se všichni vrátí do Ameriky, aby byli svědky svatby Jacoba a Queenie.

Foto: Warner Bros.
loading…