Leta Lestrangeová

Leta Lestrangeová

Zoë Kravitz Sezóny 1 2018 - 2018


Mlokova kamarádka, která střeží velké tajemství týkající se její rodiny.

Základní informace:

Celé jméno: Leta Lestrangeová
Datum narození: Rok 1986, nebo rok 1897
Místo narození: Velká Británie nebo Irsko
Čarodějnická krev: Čistá
Bradavická příslušnost: Zmijozel
Pracovní postavení: Nespecifikovaná pozice na britském ministerstvu kouzel

Filmy

Leta Lestrangeová je…

Letina hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Rodinná tragédie

Leta se narodila do velmi známé rodiny kouzelníků, a to Corvusi Lestrangeovi, který byl znám tím, že svůj rod obohacoval potomky, kde jen mohl. Corvus však byl zklamán narozením Lety, protože si přál syna. O několik let později se ho konečně dočkal, ale ten zemřel během ztroskotání lodi na Atlantském oceánu, tehdy však o tom věděla pouze Leta, protože vyměnila svého bratra za jiné miminko, aby nemusela poslouchat jeho pláč.

Vzdělávala se na škole čar a kouzel v Bradavicích, kde byla součástí zmijozelské koleje. Nebyla příliš oblíbenou studentkou, protože tropila nejrůznější vylomeniny. Jejím dobrým přítelem se stal Mlok Scamander, který byl i její životní láskou.

Mlok a Leta spolu měli velký vztah, nicméně si nikdy nic nezačali. Mlok se hnal za životem tam venku, zatímco Leta začala pracovat pro britské ministerstvo kouzel. Zde pracoval i Mlokův bratr Théseus, se kterým Leta začala chodit a později mu kývla na jeho žádost o ruku.

V té době však ve Francii povstalo nové zlo v podobě Gellerta Grindelwalda, který se na svou stranu snažil získat co nejvíce kouzelníků. Mezi nimi se objevil i Credence Holokost, který pátral po svém původu. Sám si myslel, že patří do rodiny Lestrangeových, nicméně Leta mu vše vyvrátí ve chvíli, kdy mu prozradí, co se tehdy na Atlantiku skutečně stalo. Pod tíhou toho, co udělala, se nakonec postaví Grindelwaldovi, který ji zabije. Těsně před svou smrtí řekne Mlokovi, že ho miluje, ale Théseus si myslí, že to řekla jemu, protože v tu chvíli stál před Mlokem.

Foto: Warner Bros.